Jeżówki już dostępne! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród wielu odmian. Zobacz aktualną ofertę. 
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Przywarki

Wyświetlono: 1 – 2 z 2 wyników

Przywarki — rozmnażanie, uprawa i odmiany

Japońskie to rośliny, które są bliskimi kuzynami hortensji pnących. Pnącza te mają bardzo podobne wymagania, jeśli chodzi o miejsce uprawy. Przywarka japońska wspina się przy pomocy pędów korzeniowych i osiąga nawet 6 m wysokości w naszym klimacie. Atrakcją tej rośliny są piękne i ozdobne kwiaty o uwodzicielskim miodowym zapachu. W naszym sklepie znaleźć można kilka odmian tej pięknej rośliny, które będą idealną ozdobą cienistych ogrodów.

Jakie warunki do wzrostu potrzebuje przywarka japońska?

Przywarki japońskie to rośliny, które potrzebują lekko kwaśnej gleby do wzrostu i najlepiej czują się na cienistych stanowiskach. Gleba powinnam być wilgotna, jednak niezbyt mokra. Dorosłe rośliny doskonale poradzą sobie w mocniejszym nasłonecznieniu, ale młode sadzonki są zbyt delikatne na bezpośrednio nasłonecznione stanowiska. Przywarka to roślina mrozoodporna, jednak nie powinna być sadzona na terenie gór w naszym kraju, ponieważ silne wiosenne przymrozki mogą uszkodzić jej liście. Najlepszym miejscem na sadzenie przywarek są pnie drzew, a także mury, ściany domów, ogrodzenia lub specjalne pergole o wzmocnionej konstrukcji. Przywarki japońskie mogą być również sadzone jako rośliny okrywowe, gdzie stanowić będą ciekawe zadarnienie ciemniejszej części ogrodu. Jeśli problemem są cieniste stanowiska w ogrodzie, to przywarki będą idealnymi roślinami!

Jak rozmnażać przywarki?

Przywarki to rośliny wieloletnie, a ich rozmnażanie jest niezwykle proste. Można go dokonać przez podział bryły korzeniowej, a także przez ukorzenienie się młodych pędów. Najłatwiejszym sposobem będzie położenie pędu przywarki na podłożu, gdzie roślina sama się ukorzeni. W naszym sklepie znajdziesz gotowe i okazałe sadzonki przywarek japońskich, które możesz wsadzić bezpośrednio do gruntu, dzięki czemu ominie Cię proces rozmnażania rośliny, a także oczekiwania na jej wzrost. Warto pamiętać, że po posadzeniu przywarki przez 2 lub 3 lata rosną dość wolno, gdyż roślina skupia się na powiększeniu bryły korzeniowej. Po tym czasie można zaobserwować nowe 1-metrowe przyrosty w ciągu roku.

Najciekawsze odmiany przywarek

Różnorodność roślin w ogrodzie sprawia, że staje się on unikalny i wyjątkowy. Choć obsadzenie słonecznych stanowisk nie jest zbyt trudne, to jednak z ciemniejszymi miejscami z reguły są większe problemy. To fantastyczne rośliny, które idealnie nadają się do uprawy na cienistych stanowiskach, dlatego też warto rozważyć zakup tak ciekawych odmian, jak:


Każda z nich dostępna jest w naszym sklepie, w którym znajdziesz przywarki, a także inne rośliny, które znakomicie sprawdzą się w różnorodnych ogrodach Sprawdź asortyment naszego sklepu i wybierz przywarki japońskie do własnego ogrodu.