Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Wiciokrzewy

Wyświetlono: 1 – 4 z 4 wyników

Wiciokrzewy – na jakich stanowiskach powinny być sadzone?

Ciekawymi oraz bardzo dekoracyjnymi pnączami są wiciokrzewy, które są chętnie uprawiane ze względu na atrakcyjne kwiatostany. Stanowią fantastyczną dekorację pergoli, a także specjalnie stworzonych podpór, po których roślina bardzo szybko się pnie. Wiciokrzew i jego sadzonki to idealne pnącze dla osób, którym zależy na szybkim uzyskaniu efektu i zakryciu postawionych podpór. Stwórz w swoim ogrodzie romantyczny zakątek z wykorzystaniem krzewu i skorzystaj z naszej bogatej oferty sadzonek wiciokrzewów.

Najważniejsze informacje o uprawie wiciokrzewu

Wiciokrzewy to pnącza, które polecane są dla osób niemających doświadczenia w uprawie roślin. W starożytności wiciokrzew wykorzystywany był jako środek leczniczy na dolegliwości żołądkowe. Uważano też, że roślina ma bardzo duży wpływ stan skóry, a także, na leczenie chorób wrzodowych. Wiciokrzew osiąga wysokie rozmiary, dlatego wybierając stanowisko dla tej rośliny, warto rozważyć, czy po kilku latach nie będzie dużą przeszkodą. W Polsce wiciokrzew zawdzięczają swoja popularność temu, że są łatwe w uprawie, a także niskim wymaganiom, co do stanowiska, na którym mają rosnąć.

Pnącza – pielęgnacja wiciokrzewu

Pnącze lubi miejsca słoneczne i półcieniste. Nie ma dużych wymagań, co do rodzaju gleby. Wiciokrzewy to rośliny, które nie potrzebują częstego podlewania i doskonale rodzą sobie w przypadku okresowej suszy. Jedynym zabiegiem pielęgnacyjnym, który trzeba wziąć pod uwagę, sadząc tę roślinę, to przycinanie, które wykonujemy na początku wiosny. Skracamy wtedy roślinę o 1/3 wysokości, a także dokładnie przeglądamy i usuwamy przemarznięte, a także uszkodzone pędy. Pnącza te, choć doskonale radzą sobie z suszą, to tuż po posadzeniu potrzebują większej uwagi i dbałości. Młode sadzonki potrzebują również okrycia korzeni w postaci niewielkiej warstwy kory, która zabezpieczy ziemię przed parowaniem w okresie nadmiernego nagrzewania. Choć się wiciokrzewy nie potrzebują dodatkowego nawożenia, to warto w okresie wiosennym wspomóc go odrobiną kompostu lub specjalnego nawozu do pnączy.

Ciekawe odmiany wiciokrzewów

Wiciokrzewy to piękne rośliny dekoracyjne, które znajdą miejsce w każdym ogrodzie. Ich cudowne kwiaty o różnorodnej kolorystyce, stanowią fantastyczną ozdobę i element dekoracyjny. W naszym sklepie znaleźć można różne odmiany tej rośliny jak np.:

Jeśli nie masz pomysłu na to, czym obsadzić ścianę altany ogrodowej, a zależy Ci na zyskaniu ustronnego miejsca do relaksu, to wiciokrzew będzie idealną rośliną. Oszałamiająca kolorystyka sprawia, że wiele osób ma problem z wyborem idealnej sadzonki. Nie czekaj i już teraz zdecyduj się na zakup wiciokrzewu, który zaskoczy Cię pięknymi kwiatami i fantastycznym zapachem. Skorzystaj z naszej bogatej oferty i wybierz odmianę idealną do swojego ogrodu. Stwórz ustronne miejsce do odpoczynku i ciesz się wspaniałą wonią kwitnącego wiciokrzewu.