Jeżówki już dostępne! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród wielu odmian. Zobacz aktualną ofertę. 
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Winobluszcze

Wyświetlono: 1 – 1 z 1 wyników

Winobluszcze – na jakich stanowiskach sadzić i jak uprawiać?

To fantastyczne pnącza, które charakteryzują się ogromną zmiennością i szybkim wzrostem. Błyskawicznie pokrywają ogrodzenia, a także mury i podpory. Te ciemnozielone liście w okresie jesiennym przebarwiają się na pomarańczowy i czerwony kolor, które sprawiają, że ogród Nabiera unikalnego charakteru. Sprawdź jakie sadzonki winobluszczy Sprawdź jakie sadzonki winobluszczy Posiadamy w naszym sklepie.

Sadzenie i uprawa winobluszczy

Ta piękna roślina pochodząca z Ameryki Północnej znana była już w starożytności. To bardzo silne pnącze, które charakteryzuje się wysoką inwazyjnością. Należy do roślin nie wymagających, które poradzą sobie praktycznie w każdej glebie. To tolerancyjna roślina, która bardzo dobrze radzi sobie w słońcu i półcieniu, a co więcej doskonale znosi okresowe susze. Ciekawym zjawiskiem jest też fakt, że winobluszcz wykazuje wysoką obojętność w stosunku do gleby, w której rośnie. Nie lubi jednak zbyt obfitego podlewania, ponieważ jego system korzeniowy doskonale radzi sobie z magazynowaniem wody. Pnącze to nie potrzebuję również dodatkowego nawożenia. Winobluszcz jest całkowicie mrozoodporny, dzięki czemu nie trzeba pamiętać o zabezpieczeniu rośliny przed zimą.

Sadzenie winobluszcz wykonujemy około 30 cm od wyznaczonej podpory. Przed posadzenie rośliny warto zmieszać ziemię z kompostem a powierzchnię podsypać żwirem, który utrzyma wilgotność i ochroni młode rośliny przed wpływem słońca, które mogłoby wysuszyć podłoże.

Jak pielęgnować winobluszcze?

Ta piękna i wielobarwna roślina, jaką jest winobluszcz, jest mocno ekspansywna, dlatego wymaga regularnego przycinania, które pozwoli opanować wzrost rośliny. Wiosną należy usunąć uszkodzone lub przemarznięte pędy. Winobluszcz to roślina, która doskonale nadaje się na podpory, a także osłony od panujących w lecie upałów. Dlatego też wiele osób sadzi go przy altanach i pergolach.

Poznaj odmiany winobluszczy!

Winobluszcz to roślina o wielu odmianach, które fantastycznie prezentują się w przydomowych ogrodach. Najczęściej jednak sadzone są przy murach i ogrodzeniach, które mają dawać azyl mieszkańcom danej posesji. Choć jesienią winobluszcze tracą liście, to jednak ich oszałamiający wygląd w ciągu lata sprawia, że chętnie sięga po nie wiele osób. Wielbiciele jesiennych przebarwień również doceniają kolorystykę tej ciekawej rośliny. Do wartych uwagi odmian winobluszczy możemy zaliczyć:

  • winobluszcz pięciolistkowy - o ciemnozielonych liściach przebarwiających się na czerwono,
  • winobluszcz trójklapowy 'Veitchii' - z liśćmi o ciekawym kształcie, które jesienią przebarwiają się na czerwono.
  • winobluszcz pięciolistkowy 'Troki' - o błyszczących zielonych liściach przebarwiających się na czerwono,

Jeśli nie masz jeszcze w swoim ogrodzie tej rośliny, to nie czekaj i koniecznie zamów ją w naszym sklepie internetowym. Oferujemy duże i piękne sadzonki winobluszczy, które bardzo szybko zadomowią się na wyznaczonym stanowisku.