Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Powojnik 'Arabella'

Clematis

Ilość:
24,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.20 kg

Prześliczna odmiana powojnika o raczej drobnych, modrych kwiatach z urokliwie kontrastującym białym, puszystym środkiem. W miarę rozkwitania zmienia barwę z fioletowej na niebieską. Przez całe lato możemy obserwować kwiaty w różnych stadiach rozwoju, kwitnie bowiem bardzo obficie od czerwca aż do października. Pędy dorastają do 1,5 – 2 m, nie czepiają się podpór, pozostawione bez nich, płożą się po ziemi pomiędzy sąsiadującymi roślinami.


Polecana do wykorzystania jako roślina okrywowa, do wypełniania przestrzeni między roślinami, niezwykle efektownie zaprezentuje się sadzona przy murkach, kamieniach z których będzie się swobodnie zwieszać. Możemy uprawiać ją także przy podporach oraz w pojemnikach.


Preferuje glebę żyzną, przepuszczalną, wilgotną oraz stanowisko słoneczne. Na wiosnę należy przyciąć wszystkie obumarłe pędy tuż przy ziemi, a żywe na wys. 5-10 cm.

 

 

Sadzonki powojnika Arabella oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety powojnika 'Arabella':
  Kwitnie bardzo obficie na fioletowo-niebiesko 
  Skutecznie zasłania mało efektowne miejsca w ogrodzie
  Idealny do obsadzania murków i pergoli
Podstawowe informacje:
           
  fioletowo-
niebieski
VI - X 1,5 - 2 m słońce, półcień 2 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy