Powojnik 'Asao'

Clematis

Ilość:
21,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.20 kg

Powojnik 'Asao' to wspaniała roślina, która bez wątpienia powinna znaleźć się w każdym ogrodzie. Charakteryzuje się bardzo urokliwymi, dużymi (15-18 cm) dwubarwnymi kwiatami - płatki w kolorze intensywnego różu z białą pręgą w środku. W sercu kwiatu znajdują się pręciki z żółtymi pylnikami na białych nitkach. Kwitnie od maja do czerwca na pędach zeszłorocznych oraz w sierpniu i wrzeniu na pędach tegorocznych.
 
Odmiana ta najlepiej czuje się w miejscach dobrze oświetlonych, ale nie lubi stanowisk bardzo słonecznych, gorących. Preferuje gleby żyzne, próchniczne, wilgotne, ale przepuszczalne. Odczyn powinien być od obojętnego do lekko kwaśnego.
 
Pnącze wspina się za pomocą ogonków liściowych. Rośnie umiarkowanie silnie, osiągając 2-3 m wysokości. Nadaje się do uprawy przy ogrodzeniach, ścianach, altanach, pergolach, kratach i tyczkach. Może wspinać się po naturalnych podporach, np. niedużych drzewach lub dużych krzewach liściastych. Świetnie będzie prezentować się posadzone w dużych pojemnikach na balkonach i tarasach.


 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety powojnika 'Asao':
  Atrakcyjne duże kwiaty o urokliwej barwie
  Długo kwitnie
  Pnącze doskonałe do wielu zastosowań
Podstawowe informacje:
           
  różowy V - IX 2-3 m półcień 2 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy