Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Nowość
Produkt wyprzedany
A-Z

Powojnik 'Dr Ruppel' | Clematis

Status: wyprzedany - powiadom mnie gdy roślina będzie dostępna
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
27,50 PLN
Ilość

WIELKI PASIAK
 

Powojnik 'Dr Ruppel' to dobrze znana, doceniona przez ekspertów odmiana o  wielkich pasiastch kwiatach. To wspaniała roślina, która bez wątpienia powinna znaleźć się w każdym ogrodzie. Charakteryzuje się bardzo urokliwymi, dużymi (16 cm) dwubarwnymi kwiatami - płatki w kolorze intensywnego różu z czerwoną pręgą w środku. W sercu kwiatu znajdują się pręciki z żółtymi pylnikami na białych nitkach. Kwitnie w maju na pędach zeszłorocznych oraz w sierpniu i wrzeniu na pędach tegorocznych. Dr Ruppel otrzymał prestiżową nagrodę 'Award of Garden Merit RHS ' w 1993 r.
Odmiana ta najlepiej czuje się w miejscach dobrze oświetlonych, ale nie lubi stanowisk bardzo słonecznych, gorących. Preferuje gleby żyzne, próchniczne, wilgotne, ale przepuszczalne. Odczyn powinien być od obojętnego do lekko kwaśnego.
Pnącze wspina się za pomocą ogonków liściowych. Rośnie umiarkowanie silnie, osiągając 2-3 m wysokości. Nadaje się do uprawy przy ogrodzeniach, ścianach, altanach, pergolach, kratach i tyczkach. Może wspinać się po naturalnych podporach, np. niedużych drzewach lub dużych krzewach liściastych. Świetnie będzie prezentować się posadzone w dużych pojemnikach na balkonach i tarasach.


 

Sadzonki powojnika Dr. Ruppel oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

Główne zalety powojnika 'Dr Ruppel':
Atrakcyjne duże dwubarwne kwiaty
Długo kwitnie
Pnącze doskonałe do wielu zastosowań
Podstawowe informacje:
różowy z
czerwoną proęgą
V, VII-IX 2-3 m półcień 2 l

Podstawowe cechy
Przedział wysokości:150 i więcej
Kolor kwiatów:czerwony| różowy
Przeznaczenie:do pojemników| na rabaty| na żywopłoty
Termin kwitnienia:lato| wiosna
Stanowisko:półcień lub cień

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz