Już dziś skorzystaj z sierpniowej promocji i odbierz 10% rabatu na całość oferty. Dodatkowo otrzymasz GRATIS roślinę niespodziankę. Wpisz w koszyku zamówień kod: sierpien19 i ciesz się tańszymi zakupami. Oferta ważna tylko do 1 września. Powojnik 'Dr Ruppel'

Clematis

Ilość:
21,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.20 kg

WIELKI PASIAK
 

Powojnik 'Dr Ruppel' to dobrze znana, doceniona przez ekspertów odmiana o  wielkich pasiastch kwiatach. To wspaniała roślina, która bez wątpienia powinna znaleźć się w każdym ogrodzie. Charakteryzuje się bardzo urokliwymi, dużymi (16 cm) dwubarwnymi kwiatami - płatki w kolorze intensywnego różu z czerwoną pręgą w środku. W sercu kwiatu znajdują się pręciki z żółtymi pylnikami na białych nitkach. Kwitnie w maju na pędach zeszłorocznych oraz w sierpniu i wrzeniu na pędach tegorocznych. Dr Ruppel otrzymał prestiżową nagrodę 'Award of Garden Merit RHS ' w 1993 r.
 
Odmiana ta najlepiej czuje się w miejscach dobrze oświetlonych, ale nie lubi stanowisk bardzo słonecznych, gorących. Preferuje gleby żyzne, próchniczne, wilgotne, ale przepuszczalne. Odczyn powinien być od obojętnego do lekko kwaśnego.
 
Pnącze wspina się za pomocą ogonków liściowych. Rośnie umiarkowanie silnie, osiągając 2-3 m wysokości. Nadaje się do uprawy przy ogrodzeniach, ścianach, altanach, pergolach, kratach i tyczkach. Może wspinać się po naturalnych podporach, np. niedużych drzewach lub dużych krzewach liściastych. Świetnie będzie prezentować się posadzone w dużych pojemnikach na balkonach i tarasach.


 

Kupujesz dorodną sadzonkę w pojemniku 2 litrowym o wysokości 70-80 cm.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety powojnika 'Dr Ruppel':
  Atrakcyjne duże dwubarwne kwiaty
  Długo kwitnie
  Pnącze doskonałe do wielu zastosowań
Podstawowe informacje:
           
  różowy z
czerwoną proęgą
V, VII-IX 2-3 m półcień 2 l