Powojnik 'Generał Sikorski'

Clematis

Ilość:
23,90 PLN
22,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.20 kg

Generał Sikorski to wspaniała polska selekcja niezwykle popularnego powojnika o niebanalnych niebieskofioletowych kwiatach o średnicy 13-16 cm. W pełnej krasie możemy podziwiać go w czerwcu i lipcu, kiedy to kwitnie niezwykle obficie. Co istotne odmiana zakwita ponownie pod koniec lata oraz jesienią. Jest trwała i mrozoodporna.

 

Oferowany powojnik najlepiej czuje się w miejscach dobrze nasłonecznionych, ale również toleruje półcień. Preferuje gleby żyzne, próchniczne, wilgotne, ale przepuszczalne. Odczyn powinien być od obojętnego do lekko kwaśnego.

Pnącze wspina się za pomocą ogonków liściowych. Rośnie umiarkowanie silnie, osiągając 2-3 m wysokości. Nadaje się do uprawy przy ogrodzeniachścianachaltanachpergolachkratach tyczkach. Może wspinać się po naturalnych podporach, np. niedużych drzewach lub dużych krzewach liściastych. Świetnie będzie prezentowac się posadzone w dużych pojemnikach na balkonach i tarasach.

 

Jak przycinać: Tniemy słabo tj. na przełomie II/III usuwamy w całości martwe pędy, a żywe: w pierwszym roku po posadzeniu ok. 30 cm od ziemi ponad silnymi zalążkami pączków liściowych, w drugim na 70 cm, a w kolejnych latach na ok. 150 cm.

 

Kupujesz ładną i dorodną roślinę w pojemniku 2 litrowym
o wysokości 70-80 cm.


 

Główne zalety powojnika 'Generał Sikorski':
  Piękne niebieskofioletowe kwiaty o średnicy 13-16 cm
  Kwitnie w VI i VII i zakwita ponownie w VIII-IX 
  Wyróżniony nagrodą Królewskiego Towarzystwo Ogrodniczego (RHS) w 1993 r.
  Dobra odmiana do uprawy w pojemnikach
Podstawowe informacje:
           
  niebiesko-
fioletowe
VI - VII/
VIII - IX
2 - 3 m słońce, półcień 2 l