Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Powojnik 'Multi Blue'

Clematis

Ilość:
23,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

NIEBIESKA PIĘKNOŚĆ

 

'Multi Blue' to niezwykłej urody odmiana o pełnych lub półpełnych fioletowogranatowych kwiatach (o średnicy do 13 cm) zdobiących roślinę przez całe lato. Jest t odmiana niewysoka osiągająca maksymalnie 2 metry wysokości.  Całość barwnej kompozycji uzupełniają ciemnozielone liście.

 

Oferowany powojnik doskonale czuje się sadzony przy ogrodzeniach, ścianach, altanach, pergolach, kratach i tyczkach. Może wspinać się po naturalnych podporach, np. niedużych drzewach lub dużych krzewach liściastych. Z uwagi na umiarkowaną siłę wzrostu  (osiąga ok. 2 m wysokości) świetnie będzie prezentowac się posadzony w dużych pojemnikach na balkonach i tarasach. Szczególnie okazale wygląda posadzony na tle roślin o ciemnych liściach, które pięknie kontrastują z jej intensywnie niebieskimi kwiatami.

 

Jest w pełni mrozoodporny. Preferuje stanowiska słoneczne i odsłonięte od wiatru. Gleba powinna być  próchniczna, wilgotna, ale przepuszczalna.

 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym o wysokości 70 - 80 cm

 

Główne zalety powojnika 'Multi Blue':
  Zjawiskowe pełne lub półpełne kwiaty w fioletowogranatowym kolorze
  Długo kwitnie
  Niekłopotliwy i łatwy w uprawie
Podstawowe informacje:
           
  fioletowogranatowy V - VIII 2 m słońce, półcień 2 l