Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Powojnik 'Rouge Cardinal'

Clematis

Ilość:
23,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

AKSAMITNA PURPURA

 

Powojnik "Rouge Cardinal" to wspaniała roślina, która bez wątpienia powinna znaleźc się w każdym ogrodzie. Charakteryzuje się bardzo ciekawymi, purpurowymi, aksamitnymi kwiatami pojawiającymi się od czerwca do sierpnia. W środku kwiatu znajdują się pręciki z kremowo-purpurowymi pylnikami na białych, czasem różowiejących nitkach.


Odmiana ta najlepiej czuje się w miejscach dobrze nasłonecznionych, ale również toleruje półcień. Preferuje gleby żyzne, próchniczne, wilgotne, ale przepuszczalne. Odczyn powinien być od obojętnego do lekko kwaśnego.


Pnącze wspina się za pomocą ogonków liściowych. Rośnie umiarkowanie silnie, osiągając 2-3 m wysokości. Nadaje się do uprawy przy ogrodzeniach, ścianach, altanach, pergolach, kratach i tyczkach. Może wspinać się po naturalnych podporach, np. niedużych drzewach lub dużych krzewach liściastych. Świetnie będzie prezentowac się posadzone w dużych pojemnikach na balkonach i tarasach.

 

Kupujesz ładną i dorodną roślinę w pojemniku 2 litrowym

 

Główne zalety powojnika 'Rouge Cardinal':
  Piękne purpurowe, aksamitne kwiaty
  Długo kwitnie
  Pnącze doskonałe do wielu zastosowań
Podstawowe informacje:
           
  purpurowy VI - VIII 2 - 3 m słońce, półcień 2 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy