7-5-2019: Informujemy, iż obecnie zamówienia realizujemy na bieżąco. Maksymalny czas oczekiwania na wysyłkę to 3 dni robocze. Zapraszamy do zakupów.Powojnik 'The President'

Clematis

Ilość:
21,90 PLN
20,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.20 kg

AKSAMITNA PURPURA

 

Powojnik "The President' to wspaniała roślina, która bez wątpienia powinna znaleźc się w każdym ogrodzie. Charakteryzuje się przepięknymi fioletowo-granatowymi kwiatami z białą pręgą od spodu. Osiągają 16-17 cm średnicy, są niezwykle efektowne i zdobią roślinę od pojawiającymi się od maja do czerwca. Co istotne odmiana zakwita ponownie od lipca do września. Jest odporna, trwała i mrozoodporna.


Odmiana ta najlepiej czuje się w miejscach dobrze nasłonecznionych, ale również toleruje półcień. Preferuje gleby żyzne, próchniczne, wilgotne, ale przepuszczalne. Odczyn powinien być od lekko zasadowego do lekko kwaśnego.


Pnącze wspina się za pomocą ogonków liściowych. Rośnie umiarkowanie silnie, osiągając 2-2,5 m wysokości. Nadaje się do uprawy przy ogrodzeniach, ścianach, altanach, pergolach, kratach i tyczkach. Może wspinać się po naturalnych podporach, np. niedużych drzewach lub dużych krzewach liściastych. Świetnie będzie prezentowac się posadzone w dużych pojemnikach na balkonach i tarasach.

 

Kupujesz dorodną sadzonkę w pojemniku 2 litrowym o wysokości 70-80 cm.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

<

Główne zalety powojnika 'The President':
  Piękne fioletowo-granatowe kwiaty
  Odmiana powtarzająca kwitnienie
  Pnącze doskonałe do wielu zastosowań
Podstawowe informacje:
           
  fioletowo-
granatowy
V - VI/
VII - IX
2 - 2,5 m słońce, półcień 2 l