Dziękujemy wszystkim Klientom za sezon 2019, wysyłki zamówień są wstrzymane na okres zimy. Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych, które będziemy wysyłać wiosną.Powojnik 'Urszula Ledóchowska'

Clematis

Ilość:
21,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

WCZESNA ODMIANA


'Urszula Ledóchowska' to wczesna polska odmiana powojnika, która zakwita już w maju i obsypany jest kwiatami do końca czerwca. Ich białe zabarwienie ładnie kontrastuje z ciemnoczerwonymi pylnikami. 
 
 
Odmiana ta najlepiej czuje się w miejscach dobrze oświetlonych, ale nie lubi stanowisk bardzo gorących. Preferuje gleby żyzne, próchniczne, wilgotne, ale przepuszczalne. Odczyn powinien być od obojętnego do lekko kwaśnego.


Pnącze wspina się za pomocą ogonków liściowych. Rośnie umiarkowanie silnie, osiągając 2-3 m wysokości. Nadaje się do uprawy przy ogrodzeniach, ścianach, altanach, pergolach, kratach i tyczkach. Może wspinać się po naturalnych podporach, np. niedużych drzewach lub dużych krzewach liściastych. Świetnie będzie prezentowac się posadzone w dużych pojemnikach na balkonach i tarasach.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety powojnika 'Urszula Ledóchowska':
  Sprawdzona polska odmiana o pięknych białych kwiatach
  Dosknale sprawdza się do uprawy przy ogrodzeniach, pergolach
  Odmiana wczesna - zakwita już w połowie maja!
  Kwiaty mają średnicę nawet 14 cm
Podstawowe informacje:
           
  biały V - VI 2 - 3 m półcień 2 l