Wszystkie oferowane przez nas rosliny można wysadzać do później jesieni.  Dzięki temu, iż od początku uprawiane są w doniczkach ich system korzeniowy jest nienaruszony i po wsadzeniu w ogrodzie bez kłopotu mogą rozwijać się na nowym miejscu. ZOBACZ FILMPowojnik 'Warszawska Nike'

Clematis

Ilość:
21,90 PLN
20,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

KLASYCZNA ELEGANCJA


Powojnik 'Warszawska Nike' to rodzima, odporna odmiana, która bez wątpienia powinna znaleźć się w każdym ogrodzie. Charakteryzuje się bardzo urokliwymi, dużymi (ok. 12-14 cm) purpurowofioletowymi kwiatami ze złocistymi pręcikami, które zdobią roślinę od czerwca do września.
 
Odmiana ta najlepiej czuje się w miejscach dobrze oświetlonych, ale nie lubi stanowisk bardzo gorących. Górna część pnącza może pozostawać w słońcu lecz podstawa winna być ocieniona. Preferuje gleby żyzne, próchniczne, wilgotne, ale przepuszczalne. Odczyn powinien być od obojętnego do lekko kwaśnego.


Pnącze wspina się za pomocą ogonków liściowych. Rośnie umiarkowanie silnie, osiągając 2-3 m wysokości. Nadaje się do uprawy przy ogrodzeniach, ścianach, altanach, pergolach, kratach i tyczkach. Może wspinać się po naturalnych podporach, np. niedużych drzewach lub dużych krzewach liściastych. Świetnie będzie prezentowac się posadzone w dużych pojemnikach na balkonach i tarasach.

 

Kupujesz dorodną sadzonkę w pojemniku 2 litrowym o wysokości 70-80 cm.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety powojnika 'Warszawska Nike':
  Atrakcyjne purpurowofioletowe kwiaty o średnicy 12-14 cm
  Długo i obficie kwitnie
  Doskonała odmiana do uprawy przy ogrodzeniach czy pergolach
Podstawowe informacje:
           
  purpurowo-
fioletowy 
VI - IX 2 - 3 m półcień 2 l