Czas realizacji zamówień wynosi obecnie około maksymalnie 3 dni robocze! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. Proso rózgowate 'Heavy Metal'

Panicum virgatum

Ilość:
15,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T6
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

METALICZNO-NIEBIESKA PIĘKNOŚĆ


Chcesz dodać lekkości Twojej ogrodowej kompozycji bądź urozmaicić przydomową rabatę? Mamy doskonałą propozycję - proso 'Heavy Metal to  wysoka, dorastająca do 150 cm trawa o pokroju strzelistym, zwartym, wyprostowanym. Liście sztywne, początkowo sinoniebieskie, jesienią zmieniają barwę na żółtą, następnie przybierają brązowe tony. Kwitnie od sierpnia do września. Nasiona wytwarzane w kłosach mogą być atrakcyjnym pokarmem dla ptaków.

 

Roślina łatwa w uprawie, nieinwazyjna, tolerancyjna wobec gleby. Dobrze czuje się w miejscach nasłonecznionych do lekko zacienionych. Mrozoodporna.

Można sadzić pojedynczo lub w grupach. Doskonale sprawdza się jako parawan do przesłonienia części ogrodu lub tło dla innych roślin. Polecana do ogrodów naturalistycznych, ogrodów skalnych, okolic oczek wodnych, zbiorników, na rabaty, szpalery, żywopłoty. Nadaje się na bukiety, ładnie prezentuje się zaraz po ścięciu jak i po zasuszeniu.

 

 

Sadzonki prosa Heavy Metal oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu wygląd przykładowej sadzonki.


 

Główne zalety prosa rózgowatego 'Heavy Metal' :
  Uroczo przebarwia się jesienią
  Łatwe w uprawie, mrozoodporne
  Idelnie komponuje się z innymi trawami
  Nadaje się na bukiety, również po zasuszeniu
Podstawowe informacje:
           
  różowo-purpurowy,
żółty, kremowy, brązowy
VIII-IX do 1,5 m słońce, półcień 2 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy