Szanowni klienci, inforumejmy, iż z dniem 7.12.2022 zakończyliśmy wysyłkę roślin na sezon 2022 roku. Przez cały okres zimowy można składać zamówienia, które zostaną zrealizowane na wiosnę.Proso rózgowate 'Sangria'

Panicum virgatum

Ilość:
17,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GZ1
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg
To efektowna trawa ozdobna, tworząca zwarte, bujne, kępy złożone z barwnych liści. Dorasta do 1 m wysokości i 40 - 50 cm szerokości. Ma sztywne, długie, wąskie, ostro zakończone, wzniesione ku górze liście, które początkowo są zielone, z czasem ich końcówki nabierają intensywnie czerwonej barwy. Liście przebarwiają się przez cały sezon. Intensywność wybarwienia zależy od stanowiska i okresu. Na słońcu stają się bardziej czerwone, w cieniu dominuje zieleń. We wrześniu roślina zakwita, ponad liśćmi pojawiają się delikatne kwiatostany, tworzące zwiewne, purpurowe wiechy. Przepięknie prezentuje się jesienią, wtedy cała kępa mieni się ciepłymi odcieniami czerwieni i złota.

 

Jak uprawiać proso

 

Roślina poradzi sobie w każdych warunkach jest niewymagająca i łatwa w uprawie. Ceni sobie stanowisko ciepłe, słoneczne i osłonięte od wiatru. Wymaga gleb przeciętnych, ale żyznych, lekkich, dobrze zdrenowanych, przepuszczalnych i wilgotnych. W czasie suszy należy podlać. Jest odporna na choroby, szkodniki oraz mrozoodporna. W pierwszym roku po posadzeniu warto je okryć. Zeszłoroczne liście należy ściąć po przymrozkach, by zrobić miejsce nowym.

 

Gdzie sadzić proso

 

Zastosowanie znajdzie w ogrodach przydomowych, parkach, na skwerkach, przy drogach oraz wkomponowana w zieleń publiczną. Może stanowić element kompozycji naturalistycznych. Dobre efekty daje sadzenie jej, jako akcent lub w większych grupach jednogatunkowych. Dzięki prostej formie wprowadza do ogrodu naturalny klimat, podkreśla walory innych bylin. Bardzo ładnie wygląda nad oczkami wodnymi lub stawami, nadając otoczeniu sielankowy klimat. Świetnie sprawdza się też w dużych donicach na tarasach przy wejściach do domu. Daje fajny efekt tworząc ściany, parawany. Sadzimy ją wiosną..

 

Sadzonki prosa 'Sangria' oferujemy w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety prosa 'Sangria':
  Trawa wyróżniająca się efektownym, zmiennym, barwnym ulistnieniem.
  Łatwa w uprawie, bardzo odporna na niesprzyjające warunki
  Walory dekoracyjne – ciekawy strzelisty, zwarty, kępiasty pokrój
  Największą ozdobą są jej ozdobne kwiatostany nadają się na kwiat cięty
Podstawowe informacje:
           
  purpurowy,
brązowo- fioletowy
IX - X 60 - 100 cm słońce, półcień 2l