Proso rózgowate 'Sqaw'

Panicum virgatum

Dostępne:
Chwilowo niedostępny
Producent:
T6
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

NIEZAWODNE I SPRAWDZONE
 

Proso 'Squaw' to odmiana poszukiwana do barwnych kompozycji ogrodowych. Charakterystyczny fontannowy pokrój. Liście proste lub malowniczo wygięte początkowo zielone i niebieskawe już późnym latem przebarwiają się na czerwono - bordowo. Delikatne jak mgiełka, różowe kwiatostany pojawiają się w lipcu by jesienią przyoblec się w barwy bordowo – brunatne. W okresie kwitnienia dorasta do 100 -120 cm nie rozrasta się jednak szeroko, dlatego nadaje się również do małych ogrodów.
 
 
Odmiana łatwa w uprawie, rośnie na większości gleb. Odporna zarówno na suszę jak i nadmiar wilgoci, zanieczyszczenia powietrza, choroby i szkodniki. Do intensywnego wybarwienia potrzebuje stanowiska słonecznego. W pełni mrozoodporna, ale świeżo posadzone rośliny warto okryć na zimę. Wiosną należy przyciąć nisko pędy, można to zrobić już jesienią ale po przekwitnięciu nadal ładnie się prezentuje, dlatego  pozostawiamy ją na rabacie by zdobiła ogród w okresie zimy.
 
 
Można sadzić pojedynczo lub w grupach. Doskonale sprawdza się jako parawan do przesłonienia części ogrodu lub tło dla innych roślin. Polecana do ogrodów naturalistycznych, ogrodów skalnych, okolic oczek wodnych, zbiorników. Będzie doskonałym uzupełnieniem rabat z bylinami kwitnącymi latem (np.:dzielżany, gailardie, przetaczniki, słoneczniki, floksy czy rudbekie) i jesienią (sadźce, astry czy rozchodniki). Równie malowniczo zaprezentuje się w towarzystwie krzewów (np.: trzmielina oskrzydlona, berberysy) czy z innymi trawami.
Nadaje się na bukiety, ładnie prezentuje się zaraz po ścięciu jak i po zasuszeniu. Z uwagi na intensywny kolor źdźbeł idealnie nadaje się do tworzenia kontrastowych kompozycji.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu wygląd przykładowej sadzonki.

 

Główne zalety prosa rózgowatego 'Shenandoah':
  Wspaniała czerwono-purpurowa kolorystyka
  Fontannowy pokrój
  Idelnie komponuje się z innymi trawami
  Nadaje się na bukiety, również po zasuszeniu
Podstawowe informacje:
           
  różowy.
odcienie czerwieni
VII-IX 100-120 cm słońce 2 l