Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

O-S

Przetacznik 'Bubblegum Candles'
Veronica spicata

Status: okresowo brak - skorzystaj z powiadomienia o dostępności
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
15,90 PLN
Ilość
Bubblegum Candles to silna, karłowa, mocno rozkrzewiona i niezwykle dekoracyjna odmiana przetacznika. Dorasta do ok 25 cm wysokości i 30 cm szerokości. Jej atutem są smukłe, długie kłosy o intensywnej ciemno różowej barwie, wyrastające bardzo licznie ponad wąskimi, zielonymi liśćmi. W pełnej krasie możemy go podziwiać od czerwca do sierpnia, jednakże regularne przycinanie przekwitłych kwiatostanów zdecydowanie wydłuży czas ich kwitnienia - nawet do późnej jesieni.
Dla przetacznika najlepiej wybierać gleby przepuszczalne, a nawet lekko piaszczyste oraz miejsca bogate w promienie słoneczne.  W naszym klimacie jest całkowicie mrozoodporny. Roślina mało podatna na choroby. Większy wzrost osiąga w drugim roku uprawy.
Dzięki niewielkim rozmiarom jest idealną pozycją do wszelkiego rodzaju nasadzeń na obwódkach, rabatach bylinowych, skalniakach. Dobrym towarzystwem dla tej odmiany będą kocimiętki, szałwie i bodziszki, a posadzona w większej grupie da niesamowite efekty w każdym zielonym zakątku. Świetnie prezentuje się posadzona w donicy.

Sadzonki przetacznika Bubblegum Candles oferujemy w pojemniku 1 litrowym.

 

Podstawowe informacje:
ciemny róż VI - VIII 25 cm słońce, półcień 1l

Podstawowe cechy
Przedział wysokości:20-60 cm
Przeznaczenie:do pojemników| na kwiat cięty| na obwódki| na rabaty| na skalniaki
Kolor kwiatów:różowy
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień
Termin kwitnienia:wiosna

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz