Zrób zakupy za min. 100 zł, opłać zamówienie szybkim przelewem lub przelewem na konto, a za wysyłkę kurierską zapłacisz jedynie 8zł. Gwarantujemy najwyższą jakość sadzonek oraz szybką i bezpieczną wysyłkę. Nie czekaj, oferta ważna tylko do 7 październikaPrzetacznik długolistny 'First Glory'

Veronica longifolia

Ilość:
10,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T7
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.50 kg

NIEBIESKO-GRANATOWE ŚWIECE

 

Przetacznik długolistny to ciekawa bylina osiągająca do 40 cm wysokości. Niezwykle okazale wygląda od czerwca do sierpnia, kiedy to pojawiają się liczne niebiesko-granatowe kwiatostany o długości 5-8 cm uroczo kontrastując z ciemnozielonymi liśćmi. Regularne przycinanie przekwitniętych kwiatostanów pozwala znacząco wydłużyć kwitnienie nawet do początków jesieni.

Jest to idealna propozycja na wszelkiego rodzaju rabaty bylinowe. Bardzo ładnie prezentuje się sadzona w grupach. Dobrze komponuje się z lawendą, kocimiętkątojeścią, odętkami czy jeżówkami. Kwiaty nadają się do cięcia - dzięki nim można tworzyć wspaniałe kolorowe bukiety.


Przetacznik najlepiej rośnie na glebach lekkich z dodatkiem kompostu. Do prawidłowego rozwoju potrzebuje stanowisk słonecznych. Jest to roślina w pełni mrozoodporny. Jest to roślina miododajna co sprawia, iż sprowadza motyle do ogrodu.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 1 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa oferowana roślina w trakcie kwitnienia.

 

Główne zalety przetacznika długolistnego 'First Glory' :
  Doskonały do rozświetlania ogrodowych kompozycji
  Liczne strzeliste kwiatostany w niebiesko-granatowym kolorze
  Roślina bezproblemowa, całkowicie mrozoodporna
Podstawowe informacje:
           
 

niebiesko-
granatowy

VI - VIII 40 cm słońce, półcień 1 l