Czas realizacji zamówień wynosi obecnie około maksymalnie 3 dni robocze! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. Przetacznik długolistny 'First Match' (pojemnik 2 litrowy)

Veronica longifolia

Ilość:
16,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GZ3
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.70 kg

FIOLETOWO-PURPUROWE ŚWIECE

 

Przetacznik długolistny to ciekawa bylina osiągająca do 40 cm wysokości przy 45 cm średnicy. Niezwykle okazale wygląda od czerwca do sierpnia, kiedy to pojawiają się liczne fioletowo-purpurowe kwiatostany o długości 5-8 cm uroczo kontrastując z ciemnozielonymi liśćmi. Regularne przycinanie przekwitniętych kwiatostanów pozwala znacząco wydłużyć kwitnienie nawet do początków jesieni.

Jest to idealna propozycja na wszelkiego rodzaju rabaty bylinowe. Bardzo ładnie prezentuje się sadzona w grupach. Dobrze komponuje się z lawendą, kocimiętkątojeścią, odętkami czy jeżówkami. Kwiaty nadają się do cięcia - dzięki nim można tworzyć wspaniałe kolorowe bukiety.


Przetacznik najlepiej rośnie na glebach lekkich z dodatkiem kompostu. Do prawidłowego rozwoju potrzebuje stanowisk słonecznych. Jest to roślina w pełni mrozoodporny. Jest to roślina miododajna co sprawia, iż sprowadza motyle do ogrodu.
 

 

Sadzonki przetacznika First Match oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa oferowana roślina w sezonie.

 

Główne zalety przetacznika długolistnego 'First Match' :
  Doskonały do rozświetlania ogrodowych kompozycji
  Liczne strzeliste kwiatostany w fioletowo-purpurowym kolorze
  Roślina bezproblemowa, całkowicie mrozoodporna
Podstawowe informacje:
           
 

fioletowo-
purpurowy

VI - VIII 40 cm słońce, półcień 2 l