Informujemy, iż zakończyliśmy sezon wysyłkowy w roku 2021. Serdecznie dziękujemy wszystkim Klientom za zakupy. Od dnia 2 stycznia 2022 rozpoczynamy przyjmowanie zamówień przedsezonowych, które bedą wysyłane wiosną.Przetacznik kłosowy ''Anniversary Blue' (pojemnik 1 litrowy)

Veronica spicata

Ilość:
13,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GZ4
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

Przetacznik 'Anniversary Blue' to bardzo efektowna kępiasta bylina dorastająca do 60 cm wysokości (w trakcie kwitnienia). Niezwykle okazale prezentuje się od lipca do sierpnia, kiedy to niebieskie kłosy kontrastują z ciemnozielonymi, lśniącymi liśćmi. Jest to odmiana siostrzana do Anniversary Rosei bardzo ładnie się z nią komponuje.

 

Jest to idealna propozycja na wszelkiego rodzaju obwódki, rabaty bylinowe czy też nasadzenia w pojemnikach. Bardzo ładnie prezentuje się sadzona w grupach. Dobrze komponuje się z trytomą, szałwią czy bodziszkiem

 

Przetacznik najlepiej rośnie na glebach przepuszczalnych, nawet lekko piaszczystych. Do prawidłowego rozwoju potrzebuje stanowisk słonecznych. Jest to roślina w pełni mrozoodporna. Usuwanie przekwitniętych kwiatostanów przedłuży kwitnienie!

 

 

Kupujesz dorodną sadzonkę w pojemniku 1 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Podstawowe informacje:
           
  niebieskie VII - VIII 45 - 60 cm słońce, półcień 1 l