Czas realizacji zamówień wynosi obecnie około maksymalnie 3 dni robocze! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. Przetacznik kłosowy 'Ulster Dwarf Blue'

Veronica spicata

Ilość:
13,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T7
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

Przetacznik 'Ulster Dwarf Blue' to niezwykle urodziwa, dość niska (30 cm) bylina o wzniesionym i kępiastym pokroju. Jej ogromnym atutem są smukłe, fioletowe kłosy o delikatnym zapachu, które pojawiają się ponad wąskimi, zielonymi liśćmi.

 

Dzięki niewielkim rozmiarom jest idealną pozycją do wszelkiego rodzaju nasadzeń na obwódkach, rabatach bylinowych, skalniakach jak również do pojemników. Dobrym towarzystwem dla tej odmiany będą kocimiętki, szałwie i bodziszki, a posadzona w większej grupie da niesamowite efekty w każdym zielonym zakątku.

 

Dla przetacznika najlepiej wybierać gleby przepuszczalne, a nawet lekko piaszczyste oraz miejsca bogate w promienie słoneczne. W pełnej krasie możemy go podziwiać od czerwca do sierpnia, jednakże regularne przycinanie przekwitłych kwiatostanów zdecydowanie wydłuży ich kwitnienia - nawet do późnej jesieni. W naszym klimacie jest całkowicie mrozoodporny.

 

 

 Sadzonki przetacznika Ulster Dwarf Blue oferujemy w pojemniku 1 litrowym.
 

Główne zalety przetacznika kłosowego 'Ulster Dwarf Blue':
  Liczne strzeliste kwiatostany w fioletowym kolorze
  Kwitnie od VI nawet do X (jeśli usuwamy przekwitłe kwiatostany)
  Odmiana mało wymagająca i mrozoodporna
  Ładnie wygląda w połączeniu z kocimiętkamiszałwiami i bodziszkami
Podstawowe informacje:
           
  fioletowy VI - VIII 30 cm słońce, półcień 1 l