Przetacznikowiec syberyjski 'Diana'

Veronicastrum sibiricum

Dostępne:
Chwilowo niedostępny
Producent:
T7
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

DŁUGIE KREMOWE KŁOSY

 

Rzadko spotykana i trudno dostępna bylina o niezwykle atrakcyjnych kłosach, które zdobią roślinę w sierpniu i wrześniu. Jednocześnie dzięki takim roślinom ogród równie pięknie może prezentować się w drugiej połowie lata.

Przetacznikowiec syberyjski osiąga 160 cm wysokości i tworzy potężne kępy ciemnozielonych liści, z których w drugiej połowie wakacji wyrastają szpiczaste kremowe kłosy (wyglądem  przypominają świece) Jest to idealna propozycja na wszelkiego rodzaju wyższe rabaty. Bardzo ładnie prezentuje się sadzona w grupach jak również z innymi bylinami np. jeżówkami czy rudbekiami, odętkami czy krwawnikami

Roślinę można też wykorzystać do nasadzeń w ogrodach naturalistycznych oraz jako doskonałe tło dla niższych bylin na rabacie . Dobrze czuje się sadzona w glebach żyznych i przepuszczalnych. Lubi miejsca słoneczne i półcieniste. Jest to roślina łatwa w uprawie i mrozoodporna.  Urozmaica nasadzenia w ogrodzie, co więcej można ją uprawiać na kwiat cięty (kwiaty długo utrzymują się w wazonie)

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 1 litrowym (11 cm x 11 cm)

 

Główne zalety przetacznikowca syberyjskiego 'Diana' :
  Smukłe, kremowe kwiatostany 
  Można uprawiać na kwiat cięty - pięknie wygląda w wazonie
  Wspaniale urozmaica ogród w drugiej połowie lata
  Świetnie prezentuje się na rabatach i w ogrodach naturalistycznych
Podstawowe informacje:
           
  kremowy VIII - IX 1,4 - 1,6 cm słońce, półcień 1l