Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Produkt wyprzedany
O-S

Przetacznikowiec wirginijski 'Adoration' | Veronicastrum virginicum

Status: wyprzedany - powiadom mnie gdy roślina będzie dostępna
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
18,50 PLN
Ilość

RÓŻOWE ŚWIECE

Przetacznikowce to niezwykłe byliny bardzo podobne do przetaczników jednak o zdecydowanie silniejszym wzroście. Charakteryzują się gęstym, strzelistym pokrojem. Języczkowate, długie i wąskie liście dodatkowo dodają roślinie obiętości. Tworzy duże, zwarte, bardzo gęste kępy. Szerokość rozprzestrzenienia rośliny 0,5 m. Liście zebrane w okółki, są języczkowate, ząbkowane, wydłużone, lancetowate, zaostrzone na szczycie i piłkowane. Długość liścia 12-15 cm. Łodygi wyprostowane. 

Odmiana 'Adoration', osiąga do 150 cm wysokości, kwiatostan o długości ok. 45 cm.  Głównym walorem ozdobnym odmiany są smukłe, wyniosłe, miododajne, różowe kwiaty przypominające świece, długie kłosy pojawiają się na każdym pędzie.  Drobne kwiaty zebrane są w często rozgałęzione, długie grona do 20 cm długości. Strzeliste kwiatostany zmieniają swoją barwę w trakcie kwitnienia. Zaczynają kwitnienie w kolorze jasnofioletowym i stopniowo przebarwiają się w odcienie różu. Bylina kwitnie od czerwca do sierpnia, a nawet września. Kwiatostany w postaci kłosów zwężające się ku górze, mimo swojej dużej wysokości nie pokładają się, są sztywne i nie wymagają podpór. Systematyczne przycinanie przekwitniętych kwiatostanów wydłuży kwitnienie aż do jesieni. Raz na dwa trzy lata, kępy należy rozdzielić, celem odmłodzenia rośliny.

Ze względu na dekoracyjne kwiaty ma szerokie zastosowanie. Bylina ta jest idealna do przydomowych kompozycji ogrodowych, na rabaty, do pojemników, oraz do ogrodów wiejskich. Doskonała także do nasadzeń naturalistycznych, jako drugi plan na rabacie. Przepięknie prezentuje się w każdym ogrodzie na zagonach w kompozycjach pojedynczych i grupowych. Dobrym towarzystwem dla przetacznikowca będą szałwieprzetacznikitawułki i wysokie trawy. Posadzona w większej ilości zapewni nieziemski efekt w każdym ogrodzie.


Nie należy do roślin wymagających. Należy zapewnic jej dużo wilgoci i żyzną, przepuszczalną glebę oraz słoneczne lub półcieniste stanowisko.

Sadzonki przetacznikowca Adoration oferujemy w pojemniku 1 litrowym.

 

Główne zalety przetacznikowca wirginijskiego 'Adoration':
Pięknie wybarwione kwiaty w kolorze od jasnofioletowego po różowy
Mało wymagający, mrozoodporny
Doskonale czuje się w towarzystwie szałwii oraz przetaczników
Podstawowe informacje:
różowy VI/VIII - IX 150 cm słońce, półcień 1 l

Podstawowe cechy
Przedział wysokości:100-150 cm
Przeznaczenie:do nasadzeń naturalistycznych| na kwiat cięty| na rabaty
Termin kwitnienia:jesień| lato
Kolor kwiatów:niebieski| różowy
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz