Przywrotnik ostroklapowy (doniczka 2 litrowa)

Alchemilla molis-2l

Dostępne:
Chwilowo niedostępny
Producent:
SK
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.80 kg

Przywrotnik jest niezawodną i niezastąpiona rośliną ogrodową. Warto go mieć ze względu na ciekawe ulistnienie - liście dość duże w kolorze szarozielonym są delikatnie owłosione i lejkowate. Dzięki temu pięknie chwytają krople porannej rosy oraz wyglądają zjawiskowo po letnim deszczu.

Dodatkową ozdobą oferowanej byliny są bardzo liczne żółte kwiaty wyrastające na krótkich łodygach, które zebrane w gęste kwiatostany. W trakcie kwitnienia roślina wygląda jakby była pokryta efektowną żółtą mgiełką. Pachnące kwiatostany mogą stanowić dodatek do bukietów, często spotykamy go w kwiaciarniach.

Bardzo dobrze czuje się na obwódkach, przy ścieżkach, pod drzewami, na rabatach bylinowych. Sprawdza się również jako roślina okrywowa. Często znajduje zastosowanie jako dodatek do kompozycji pojemnikowych z roślinami jednorocznymi. Lubi towarzystwo żurawek, funkii , epimedium czy brunner.  Może rosnąć na słońcu, ale ładnie wygląda również w półcieniu. Jest bardzo tolerancyjny co do gleby i mało wymagający w uprawie.

 

 

Sadzonki przywrotnika ostroklapowego oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

>

Główne zalety przywrotnika ostroklapowego :
  Ogrom żółtych kwiatów oblepia roślinę w trakcie lata
  Owłosione liście chwytają krople rosy
  Roślina zadarniająca
  Roślina niezniszczalna, bezproblemowa, łatwa w uprawie
Podstawowe informacje:
           
  żółty VI - VIII 30 - 40 cm słońce, półcień 2 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy