Nie masz pomysłu na świąteczny prezent? Podaruj kupon na zakup roślin w naszym sklepie. Wybierz odpowiednią kwotę (50 zł, 100 zł, 200 zł), opłać, a kupon, który możesz wydrukować prześlemy Ci na adres mailowy. Bony ważne są ponad rok tj. do 31 grudnia 2019 r. Gwarantujemy szybką wysyłkę i 100% zadowolenia.Pysznogłówka 'Pink Lace'

Monarda

Ilość:
11,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T7
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

SZKARŁATNA PIĘKNOŚĆ

 

Pysznogłówka to niezwykle ozdobna bylina o niespotykanych kwiatach oraz wspaniałych aromatycznych liściach. Jej walory dostrzegli rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej, którzy zbierali liście i kwiaty, a następnie parzyli jako napój podobny do herbaty Earl Grey.
 

'Pink Lace' jest przeuroczą karłową odmianą osiągającą maksymalnie 45 cm wysokości. Posiada lancetowate, lekko ząbkowane bardzo  aromatyczne liście, które osadzone są na sztywnych łodygach pokrytych delikatnym meszkiem. Największa ozdoba pojawia się w czerwcu kiedy to ponad kępkę liści wyrastają główkowate, różowe kwiaty o delikatnym, wonnym zapachu przyciagającym motyle.
 

Dobrze czuje się sadzona na stanowiskach słonecznych i półcienistych. Ładnie prezentuje się na rabatach, w okolicach oczek wodnych. Można ją również uprawiać na kwiat cięty. W naszym ogrodzie rośnie w otoczeniu jeżówek, rudbekii i krwawników. Jest całkowicie mrozoodporna.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 1 litrowym (11x11 cm).

 

Główne zalety pysznogłówki 'Pink Lace':
  Wspaniałe liście o zapachu herbaty
  Pachnące różowe kwiaty
  Ładnie wygląda w kompozycji z rudbekiami i jeżówkami
  Roślina łatwa w uprawie, w pełni mrozoodporna
Podstawowe informacje:
           
  różowy VI-IX 45 cm słońce, półcień 1 l