Czas realizacji zamówień wynosi obecnie około maksymalnie 3 dni robocze! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. Pysznogłówka 'Red Shades' (pojemnik 1 litrowy)

Monarda

Ilość:
12,50 PLN
11,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
SK
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

HERBACIANY ZAPACH LIŚCI

 

Pysznogłówka to niezwykle ozdobna bylina o niespotykanych kwiatach oraz wspaniałych aromatycznych liściach. Jej walory dostrzegli rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej, którzy zbierali liście i kwiaty, a następnie parzyli jako napój podobny do herbaty Earl Grey.
 

Jej liczne wzniesione rozgałęzione łodygi osiągają w trakcie kwitnienia do 100 cm wysokości. Jest ozdobna zarówno latem jak i jesienią (od czerwca do września), kiedy to na pysznogółwce pojawiają się liczne kwiaty w czerwonym kolorze, które niezwykle silnie wabią motyle!   

Dobrze czuje się sadzona na stanowiskach słonecznych i półcienistych. Ładnie prezentuje się na rabatach, w okolicach oczek wodnych. Można ją również uprawiać na kwiat cięty. W naszym ogrodzie rośnie w otoczeniu jeżówek, rudbekii i krwawników. Jest całkowicie mrozoodporna.

 

Sadzonki pysznogłówki Red Shades oferujemy w pojemniku 1 litrowym.

 

Główne zalety pysznogłówki 'Red Shades':
  Wspaniałe liście o zapachu herbaty
  Oryginalne kwiaty w czerwonym kolorze
  Ładnie wygląda w kompozycji z rudbekiami i jeżówkami
  Roślina łatwa w uprawiw, w pełni mrozoodporna
Podstawowe informacje:
           
  czerwony VI-IX do 100 cm słońce, półcień 1 l