Informujemy, iż zakończyliśmy sezon wysyłkowy w roku 2021. Serdecznie dziękujemy wszystkim Klientom za zakupy. Od dnia 2 stycznia 2022 rozpoczynamy przyjmowanie zamówień przedsezonowych, które bedą wysyłane wiosną.Rodgersja kasztanolistna

Rodgersia acutifolia

Dostępne:
Chwilowo niedostępny
Producent:
T6
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

LIŚCIE JAK U KASZTANOWCA - RZADKOŚĆ

 

Rodgersja to dość rzadko spotykana u nas bylina o krzaczastym pokroju. Jej ozdobą są wspaniałe duże liście, których średnica sięga 50 cm. Wyglądem przypominają liście kasztanowca. Całość tworzy pokaźną kępę której wysokość dochodzi do 100 cm. Szczególnie okazale prezentuje się od czerwca do sierpnia kiedy to ponad liśćmi ukazują się drobne, kremowe kwiaty.


Dobrze czuje się w okolicach oczka wodnego w połączniu z takimi roślinami jak żurawki, funkie, bergenie, tarczownice czy języczki. Często można spotkać nasadzenia grupowe wzdłuż strumyka, na obrzeżach drzew lub jako roślina soliterowa.


Lubi stanowiska zacienione lub półcieniste. Gleba natomiast powinna być wilgotna, żyzna i luźna. Jest to roślina godna polecenia w szczególności dla osób poszukujących roślin nietuzinkowych, które urozmaicą ogród.
 

 

Kupujesz dorodną sadzonkę w pojemniku 2 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety rodgersji kasztanolistnej :
  Oryginalne liście jak u kasztanowca (średnica dochodzi do 50 cm!)
  Ciekawe rożowe kwiaty zdobią roślinę od VI do VIII
  Doskonała do nasadzeń w okolicach oczka wodnego
  Świetnie komponuje się z funkiami, żurawkami i bergeniami
Podstawowe informacje:
           
 

kremowy

VI - VIII do 1 m półcień, cień 2 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy