Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Różanecznik 'Nova Zembla'

Rhododendron

Ilość:
31,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
3.00 kg

RUBINOWO-CZERWONY ZAWRÓT GŁOWY

 

Niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju, zapierające dech w piersiach. Wielokrotnie zdarzało nam się tak określać gaj kwitnących różaneczników. Z pewnością należą one do najbardziej widowiskowych roślin i bez wątpienia powinny zagościć w Państwa ogrodach.
 

Różanecznik 'Nova Zembla' to niezwykle atrakcyjny, silny i niezawodny krzew o wzniesionym  pokroju.  Po 10 latach osiąga 1,5 m wysokości i podobną szerokość.  Liście - grube, skórzaste, ciemnozielone są ozdobą przez cały rok. Zakwita w maju cudownymi, intensywnie rubinowo-czerwonymi kwiatami zebranymi po kilkanaście w piękne, gęste, kuliste kwiatostany. 
 

Rododendrony najlepiej czują się w glebach kwaśnych (dla wzbogacenia podłoża można dodać torfu z domieszką ziemi kompostowej i piasku), zacisznych, półcienistych i zacienionych zakątkach ogrodu. Najlepiej sadzić je w eksponowanych miejscach ogrodu w otoczeniu innych rododendronów, azalii, kiścieni czy pierisów. Gorąco polecamy! 

 

 

Sadzonki różanecznika Nova Zembla oferujemy w pojemniku 3 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu wygląd przykładowej oferowanej sadzonki.

 

Główne zalety różanecznika 'Nova Zembla':
  Jedna z najbardziej widowiskowych roślin ogrodowych
  Idealnie komponuje się z rododendronami czy kiścieniami
  Przepiękne rubinowo-czerwone, duże kwiaty
  Doskonały do nasadzeń w eksponowanych miejscach ogrodu
Podstawowe informacje:
           
  rubinowo-
czerwony
V - VI do 3 m półcień, cień 3 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy