Różanecznik 'Percy Wiseman'

Rhododendron

Ilość:
29,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
3.00 kg

ACH JAK PRZYJEMNIE!

 

Niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju, zapierające dech w piersiach. Wielokrotnie zdarzało nam się tak określać gaj kwitnących różaneczników. Z pewnością należą one do najbardziej widowiskowych roślin i bez wątpienia powinny zagościć w Państwa ogrodach.
 

Odmiana 'Percy Wiseman' zachwyca niezwykle interesującymi kwiatami, które zdobią roślinę na przełomie maja i czerwca. W pąkach są barwy różowej, po rozwinięciu łososiowo-kremowe, z odcieniami żółci w środku, różowo obrzeżone z delikatnym rysunkiem na górnym płatku. Pokrój jest półkulisty, spłaszczony, a liście ciemnozielone, jajowate. Po 10 latach dorasta do 1 m wysokości i 1,4 m szerokości.

 

Rododendrony najlepiej czują się w glebach kwaśnych (dla wzbogacenia podłoża można dodać torfu z domieszką ziemi kompostowej i piasku), zacisznych, półcienistych i zacienionych zakątkach ogrodu. Na zimę wymaga okrycia. Najlepiej sadzić je w eksponowanych miejscach ogrodu w otoczeniu innych rododendronów, azalii, kiścieni czy pierisów. Gorąco polecamy! 

 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 3 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu wygląd przykładowej oferowanej sadzonki.

 

Główne zalety różanecznika 'Percy Wiseman' :
  Piękne łososiowo-kremowe kwiaty 
  Idealnie komponuje się z rododendronami czy kiścieniami
  W czasie kwitnienia zapiera dech w piersiach
Podstawowe informacje:
           
  łososioworóżowy V - VI 1 - 2 m półcień, cień 3l