Różanecznik 'PJM Elite'

Rhododendron

Ilość:
27,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
3.00 kg

WCZEŚNIE ZAKWITA

 

Niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju, zapierające dech w piersiach. Wielokrotnie zdarzało nam się tak określać gaj kwitnących różaneczników. Z pewnością należą one do najbardziej widowiskowych roślin i bez wątpienia powinny zagościć w Państwa ogrodach.
 

Różanecznik 'PJM Elite' to niezwykle atrakcyjny zimozielony krzew o pokroju  krzaczastym, wyprostowanym, początkowo dość luźnym, z czasem się zagęszcza. Po 10 latach osiąga 1 m wysokości i 1,2 m szerokości. Zakwita wcześnie - w połowie kwietnia, bardzo licznymi  fioletowo-różowymi kwiatami zebranymi po 9-11 w piękne kwiatostany. Dodatkową ozdobą krzewu są liście - skórzaste, błyszczące ciemno-zielone a zimą przebarwiają się na czekoladowy kolor.
 

Rododendrony najlepiej czują się w glebach kwaśnych (dla wzbogacenia podłoża można dodać torfu z domieszką ziemi kompostowej i piasku), zacisznych, półcienistych i zacienionych zakątkach ogrodu. Najlepiej sadzić je w eksponowanych miejscach ogrodu w otoczeniu innych rododendronów, azalii, kiścieni czy pierisów. Gorąco polecamy! 

 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 3 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu wygląd przykładowej oferowanej sadzonki.

 

Główne zalety różanecznika 'PJM Elite':
  Zjawiskowe fioletowo-różowe kwiaty, bardzo liczne
  Idealnie komponuje się z rododendronami czy kiścieniami
  Jedna z najbardziej widowiskowych roślin ogrodowych
  Liście wybarwiają się zimą na czekoladowy kolor
Podstawowe informacje:
           
fioletowo-
różowy
  IV - V 1-2 m półcień, cień 3l