Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Różanecznik 'Polarnacht'

Rhododendron

Ilość:
29,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
3.00 kg

CIEMNOPURPUROWY

 

Niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju, zapierające dech w piersiach. Wielokrotnie zdarzało nam się tak określać gaj kwitnących różaneczników. Z pewnością należą one do najbardziej widowiskowych roślin i bez wątpienia powinny zagościć w Państwa ogrodach.
 

Różanecznik 'Polarnacht' to niezwykle atrakcyjny i niezawodny krzew o wzniesionym  pokroju.  Po 10 latach osiąga 1,1 m wysokości i 1,2 m szerokości.  Liście - grube, skórzaste, ciemnozielone są ozdobą przez cały rok. Zakwita w maju wytwarzając wyjątkowo ciemnofioletowe kwiaty, z ciemniejszym, czarnofioletowym rysunkiem na górnym płatku oraz z ozdobnymi, jasnymi, wspaniale kontrastującymi z całością, pylnikami. Kwiaty (o średnicy 6-7 cm) zebrane są po 12-14 szt. w duże i szerokie wierzchołkowe kwiatostany - podczas pełnego rozkwitu wygląda niezwykle widowiskowo.
 

Rododendrony najlepiej czują się w glebach kwaśnych (dla wzbogacenia podłoża można dodać torfu z domieszką ziemi kompostowej i piasku), zacisznych, półcienistych i zacienionych zakątkach ogrodu. Najlepiej sadzić je w eksponowanych miejscach ogrodu w otoczeniu innych rododendronów, azalii, kiścieni czy pierisów. Gorąco polecamy! 

 

 

Sadzonki rododendrona Polarnacht oferujemy  w pojemniku 3 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu wygląd przykładowej oferowanej sadzonki.

 

Główne zalety różanecznika 'Polarnacht':
  Jedna z najbardziej widowiskowych roślin ogrodowych
  Idealnie komponuje się z innymi rododendronami czy kiścieniami
  Przepiękne ciemnopurpurowe kwiaty o śr. 6-7 cm
  Doskonały do nasadzeń w eksponowanych miejscach ogrodu
Podstawowe informacje:
           
  ciemnopurpurowy V - VI 1,1 m półcień, cień 3l