Szanowni klienci, inforumejmy, iż z dniem 7.12.2022 zakończyliśmy wysyłkę roślin na sezon 2022 roku. Przez cały okres zimowy można składać zamówienia, które zostaną zrealizowane na wiosnę.Rozchodnik 'Sunsparkler Blue Pearl'

Sedum

Ilość:
15,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GZ2
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg
To efektowny rozchodnik, niezwykle dekoracyjny ze względu na niepowtarzalne liście, które przybierają błękitny odcień. Wyjątkowy nie tylko pod względem barwy, wyprostowane pędy są sztywne i silne, a liście duże, jajowato eliptyczne, zaokrąglone w zarysie, karbowane po bokach. Blaszka liściowa ma barwę najpierw purpurowo-oliwkową, później latem błękitną, szaroniebieską, srebrzystą nawet do purpurowo fioletowej z wyrazistym woskowym nalotem. Liście opadające na zimę. Tworzy piękne zwarte, kępy dorastające do 40 cm. wysokości. Zakwita od sierpnia do października na różowo.

 

Jak uprawiać rozchodnika

 

To mało wymagająca i łatwa w uprawie bylina lubiąca stanowiska słoneczne. Poradzi sobie także w półcieniu. Gleba powinna być umiarkowanie wilgotna, lekka, przepuszczalna, średnio żyzna, dobrze znosi suszę i silne mrozy. Jest odporna na zaniedbania i mrozoodporna.

 

Gdzie sadzić rozchodnika

 

Polecana do ogródków  przydomowych, skalnych, rustykalnych, nowoczesnych. Stosowana w kompozycjach naturalistycznych w parkach. Można je sadzić pojedynczo (jako soliter) lub w grupach tworząc barwne plamy na rabatach i kwietnikach. Dobrze sprawdzają się też w pojemnikach. Sadzenie 7szt./m2. 

 

Sadzonki rozchodnika 'Sunsparkler Blue Pearl' oferujemy w pojemniku 1 litrowym.

 

Główne zalety rozchodnika 'Sunsparkler Blue Pearl'
  Nowość, ciekawostka kolekcjonerska
  Ozdobne purpurowo-różowe kwiatostany
  Ozdobne z liści, przybierają błękitny odcień
 
Kwiaty bardzo chętnie są odwiedzane przez pszczoły i motyle
Podstawowe informacje:
           
  różowo-purpurowy VIII - X 30 - 40 cm słońce, półcień 1 l