Szanowni klienci, inforumejmy, iż z dniem 7.12.2022 zakończyliśmy wysyłkę roślin na sezon 2022 roku. Przez cały okres zimowy można składać zamówienia, które zostaną zrealizowane na wiosnę.Rozchodnik 'Sunsparkler Firecracker'

Sedum

Ilość:
14,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GZ2
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

MAŁE JEST PIĘKNE

 

Rozchodniki to znane i cenione byliny, które dotychczas najczęśćiej kojarzone były z ogrodami skalnymi. Dziś coraz częściej można spotkać je również na rabatach czy w donicach balkonowych. Łatwość uprawy, mnogość odmian, długość oraz okres kwitnienia to bez wątpienia auty, z którymi trudno się nie zgodzić. 'Firecracker' to nowa bardzo interesujących odmiana, która osiąga zaledwie 20 centymetrów wysokości. Ciekawym walorem dekoracyjnym rośliny są silnie do siebie przylegające, purpurowe, mięsiste liście które przepięknie kontrastują z różowymi kwiatami.

 

Dużą zaletą tej byliny jest jej łatwość w uprawie. Do prawidłowego rozwoju wystarczy jej zagwarantować przepuszczalną i średnio żyzną glebę bogatą w promienie słoneczne. W klimacie Polskim bardzo dobrze zimuje. Roślina miododajna, uwielbiana przez kolorowe motyle.

 

Ze względu na obfite kwitnienie i kompaktowy pokrój doskonale prezentuje się na rabacie, w ogrodzie przydomowym i w stojącym na tarasie pojemniku. Idealnie sprawdzi się w ogrodzie skalnym, szczególnie w towarzystwie żurawki, słonecznicy i niskiego bodziszka. Najładniej wygląda sadzona na słońcu w glebach żyznych i przepuszczalnych. W polskim klimacie bardzo dobrze zimuje.

 

 

Sadzonki rozchodnika Sunsparkler Firecracker oferujemy w pojemniku 1 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety rozchodnika 'Sunsparkler Firecracker' :
  Przepiękne purpurowe liście zdobiące roślinę przez cały sezon 
  CIemnoróżowe (VIII - IX) kwiatostany pozostają przez ponad 7 tygodni
  Ładnie wygląda w połączeniu z  żurawkąsłonecznicą i bodziszkiem.
  Odmiana w pełni mrozoodporna
Podstawowe informacje:
           
  ciemnoróżowy VIII - X 15 - 20 cm słońce, półcień 1 l