Nie masz pomysłu na świąteczny prezent? Podaruj kupon na zakup roślin w naszym sklepie. Wybierz odpowiednią kwotę (50 zł, 100 zł, 200 zł), opłać, a kupon, który możesz wydrukować prześlemy Ci na adres mailowy. Bony ważne są ponad rok tj. do 31 grudnia 2019 r. Gwarantujemy szybką wysyłkę i 100% zadowolenia.Rozplenica japońska 'Hameln Gold'

Pennisetum alopecuroides-1l

Ilość:
13,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T6
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

PIERWSZA ZŁOTA ROZPLENICA

 

Jeśli szukasz oryginalnej trawy ozdobnej nie tylko z liści, ale także z kwiatów, polecamy piórkówkę. Ze względu na piękny pokrój i efektowne kwiaty nazywana jest trawą fontannową.

'Hameln Gold' to zupełnie nowa przełomowa odmiana o złotych liściach. Jest bardziej zwarta i niższa od odmiany Hameln - dorasta w do 50 cm wysokości. Kwiaty w kolorze kremowo-białym z ładnymi różowymi włoskami pojawiają się na roślinie od lipca, aż do października. Dorosłe egzemplarze wydają nawet do 100 kwiatów w ciągu sezonu!

Cenna ze względu na fakt, iż zakwita jako pierwsza z rozplenic. Sadzimy ją w ogrodach naturalistycznych, w grupach z innymi trawami ozdobnymi. Może być także uprawiana jako roślina pojemnikowa. Lubi stanowiska słoneczne i żyzną glebę.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety piórkówki 'Hameln Gold':
  Pierwsza odmiana o złotych liściach!
  Kompaktowe rozmiary
  Odmiana zimująca w naszym klimacie.
Podstawowe informacje:
           
  kremowo-
biały
VII-X do 50 cm słońce, półcień 2 l