Wszystkie oferowane przez nas rosliny można wysadzać do później jesieni.  Dzięki temu, iż od początku uprawiane są w doniczkach ich system korzeniowy jest nienaruszony i po wsadzeniu w ogrodzie bez kłopotu mogą rozwijać się na nowym miejscu. ZOBACZ FILMRozplenica japońska 'Hameln Gold'

Pennisetum alopecuroides-1l

13,50 PLN
12,50 PLN
Dostępne:
Chwilowo niedostępny
Producent:
T6
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

PIERWSZA ZŁOTA ROZPLENICA, HIT 2016!

 

Jeśli szukasz oryginalnej trawy ozdobnej nie tylko z liści, ale także z kwiatów, polecamy piórkówkę. Ze względu na piękny pokrój i efektowne kwiaty nazywana jest trawą fontannową.

'Hameln Gold' to zupełnie nowa przełomowa odmiana o złotych liściach. Jest bardziej zwarta i niższa od odmiany Hameln - dorasta w do 50 cm wysokości. Kwiaty w kolorze kremowo-białym z ładnymi różowymi włoskami pojawiają się na roślinie od lipca, aż do października. Dorosłe egzemplarze wydają nawet do 100 kwiatów w ciągu sezonu!

Cenna ze względu na fakt, iż zakwita jako pierwsza z rozplenic. Sadzimy ją w ogrodach naturalistycznych, w grupach z innymi trawami ozdobnymi. Może być także uprawiana jako roślina pojemnikowa. Lubi stanowiska słoneczne i żyzną glebę.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety piórkówki 'Hameln Gold':
  Pierwsza odmiana o złotych liściach!
  Kompaktowe rozmiary
  Odmiana zimująca w naszym klimacie.
Podstawowe informacje:
           
  kremowo-
biały
VII-X do 50 cm słońce, półcień 2 l