Czas realizacji zamówień wynosi obecnie około maksymalnie 3 dni robocze! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. Rudbekia błyskotliwa 'Goldstrum' (pojemnik 2 litrowy)

Rudbeckia fulgida

14,90 PLN
14,50 PLN
Dostępne:
Chwilowo niedostępny
Producent:
SK
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.80 kg

Rudbekia to okazała bylina, którą często można spotkać w nasadzeniach naturalistycznych jak również w wiejskich ogródkach. Jednocześnie prezentowana odmiana odznacza się niezwykle ozdobnymi kwiatami! To ogrodowy klasyk osiągający około 60 cm wysokości.

Od lipca do września zachwyca wspaniałymi, kwiatami w żółtym kolorze z czarnym środkiem, które pięknie kontrastują z soczystozielonymi liśmi. Rudbekia świetnie czuje się na rabatach (stanowi doskonałe tło dla innych bylin) jak i w nasadzeniach naturalistycznych. Ładnie prezentuje się sadzona w grupach, jak również można ją łączyć w kompozycji z innymi bylinami np. jeżówkami, przetacznikami czy odętkami.

Preferuje słoneczne lub półcieniste części ogrodu w miejscach gdzie gleba jest żyzna i próchniczna. Jest to roślina mało wymagająca,  łatwa w uprawie. Dodatkowo można ją uprawiać na kwiat cięty ponieważ kwiaty długo utrzymują świeżość w wazonie.

 

 

Sadzonki rudbekii Goldstrum oferujemy w pojemniku 2 litrowym
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety rudbekii błyskotliwej :
  Jedna z najwspanialszych roślin ogrodowych
  Od lipca do września roślinę zdobią żółte kwiaty
  Doskonała na kwiat cięty
  Okazale wygląda w kompozycji z jeżówkami
Podstawowe informacje:
           
  żółty VII - IX 60 - 70 cm słońce, półcień 2 l