Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Rudbekia 'Flamenco SmileyZ Sunbeam'

Rudbeckia

Dostępne:
Dostępny od maja
Producent:
GZ1
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

Rudbekia 'Flamenco SmileyZ Sunbeam' - sadzonki z polskiej szkółki

 

'Flamenco SmileyZ Sunbeam' to nowa odmiana Rudbekii o kompaktowym, zwartym pokroju, obficie kwitnąca od czerwca do października. Dorasta do 45 cm wysokości przy takiej samej szerokości. Wyróżnia się efektownymi brązowo-pomarańczowymi kwiatami z czarnym oczkiem. Niezwykle dostojnie wygląda sadzona w donicy.
 

Jak uprawiać rudbekię

 

Rudbekia świetnie czuje się na rabatach (stanowi doskonałe tło dla innych bylin) jak i w nasadzeniach naturalistycznych. Ładnie prezentuje się sadzona w grupach, jak również można ją łączyć w kompozycji z innymi bylinami np. jeżówkami, przetacznikami, dzielżanami i pysznogłówkami.

 

Gdzie sadzić rudbekię

 
Preferuje słoneczne lub półcieniste części ogrodu w miejscach gdzie gleba jest żyzna i próchniczna. Jest to roślina mało wymagająca,  łatwa w uprawie.  Należy pamiętać o dość częstym podlewaniu szczególnie w upalne okresy. Dodatkowo można ją uprawiać na kwiat cięty ponieważ kwiaty długo utrzymują świeżość w wazonie. Uschnięte kwiatostany należy usunąć w górnej części pędu dzięki czemu roślinka ponowi kwitnienie. Roślina bezproblemowa i łatwa w uprawie.
 

 

Sadzonki rudbekii 'Flamenco SmileyZ Sunbeam' oferujemy w pojemniku 1 litrowym.
 

Główne zalety rudbekii 'Flamenco SmileyZ Sunbeam':
  Kwitnie od VI do X na piękny brązowo-pomarańczowy kolor
  Wysoka odporność na mączniaka
  Ładnie wygląda w kompozycji z jeżówkamidzielżanami pysznogłówkami.
  Świetnie sprawdza się w różnych kompozycjach kwiatowych
Podstawowe informacje:
           
 

brązowo-
pomarańczowy

VI-X do 45 cm słońce, półcień 1 l

 


Brak produktów

Ten produkt nie posiada produktów powiązanych

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy