Wszystkie oferowane przez nas rosliny można wysadzać do później jesieni.  Dzięki temu, iż od początku uprawiane są w doniczkach ich system korzeniowy jest nienaruszony i po wsadzeniu w ogrodzie bez kłopotu mogą rozwijać się na nowym miejscu. ZOBACZ FILMRutewka 'Nimbus White'

Thalictrum

Ilość:
15,50 PLN
14,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GZ
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

ALEŻ PIĘKNA!

 

'Nimbus White' to rzadka i nietuzinkowa odmiana rutewki która zdecydowanie powinna znaleźć się w każdym ogrodzie! Posiada liczne, subtelne, kremowo-białe kwiaty zebrane w wiechy, które kwitną w czerwcu i lipcu. Dodatkową ozdobą są silnie kontrastujące ciemnoe łodygi, na których osadzone są trójklapowe jasno-zielone liście.

 

Jest to pozycja, która doskonale prezentuje się na rabatach, w ogrodach naturalistycznych oraz jako tło dla niższych roślin. Bardzo ładnie wygląda w towarzystwie krwawnic, dzielżanów, sadźców oraz wyższych traw ozdobnych.

 

Najlepij sadzić ją w słońcu lub półcieniu w glebie przepuszczalenj i kwaśnej. Regularne usuwanie przekwitniętych kwiatostanów zagęści roślinę i przedłuży jej kwitnienie. Zdecydowanie warto urozmaicić ogród o tą niebanalną roślinę. 

 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
 

 

Główne zalety Rutewki 'Nimbus White' :
  Urocze, kremowo-białe  kwiaty zdobiące roślinę od VI do VII
  Świetnie wygląda w połączeniu z dzielżanami, jeżówkami i trawami 
  Rzadka, cenna i poszukiwana pozycja do ogrodowych kompozycji 
Podstawowe informacje:
           
  kremowo-biały VI - VII 70 - 80 cm słońce, półcień 2 l