Informujemy, iż wprowadziliśmy do sprzedaży znaczną ilość odmian jeżówek. Kolejne pozycje będziemy udostępniać jak tylko osiągną rozmiary handlowe. Tutaj znajdziesz aktualnie dostępne odmiany.Rutewka 'Splendide'

Thalictrum

Dostępne:
Dostępny od czerwca
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.50 kg

BYLINA GIGANT

 

To rzadka bylina o niezwykle licznych, subtelnych kwiatach. Osiąga wręcz gigantyczne rozmiary i zadziwia swoją delikatnością. Z pewnością warto urozmaicić ogród o tą niebanalną roślinę.

 

'Splendide' to odmiana poszukiwana przez pasjonatów ogrodów w szczególności z uwagi na jasnofioletowe kwiaty zebrane w luźną wiechę zdobiące rutewnę w od lipca aż do jesieni. Jej dekoracyjność gwarantują również soczystozielone liście oraz rozmiary gdyż przy sprzyjających warunkach osiąga nawet 2,5 m wysokości. Doskonale sprawdza się jako tło dla niższych roślin oraz w kompozycji z wyższymi bylinami tj. krwawnicą, dzielżanami, jeżówkami czy sadźcami.

 

Najlepij sadzić ją w słońcu lub półcieniu w glebie przepuszczalenj i kwaśnej. Jej dekoracyjność została doceniona przez Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze, które przyznało rutewce prestiżową nagrodą Garden Merit za szczególne walory ozdobne.

 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 1,6 litrowym (13x13 cm).
 

Główne zalety Rutewki 'Splendide' :
  Gigantyczna bylina o uroczych jasnofioletowych kwiatach
  Kwitnie od lipca aż do jesieni
  Dobrze komponuje się z dzielżanami i jeżówkami
  Odmiana nagrodzona przez Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze
Podstawowe informacje:
           
  jasnoróżowy VII - X do 2,5 m słońce, półcień 1,6 l