Aktualny termin realizacji zamówień to 3 dni robocze. Zapraszamy do zakupówSadziec 'Baby Joe'

Eupatorium

Ilość:
14,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GZ1
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

Sadziec to bardzo duża i efektowna bylina ogrodowa. Odmiana 'Baby Joe' to nowa ciekawostka przeznaczona dla osób, które posiadają mniejsze ogrody lub wolą rośliny o bardziej zwartej budowie.

'Baby Joe' posiada wszelkie zalety sadźca jak piękne ulistnienie i duże pierzaste bardzo efektowne kwiatostany. Różni się jednak dużo bardziej zwartym pokrojem i niskim wzrostem - dorosłe rośliny osiągają 70-80 cm wysokości.

Niezwykle okazale prezentuje się w lipcu i sierpniu kiedy to roślinę zdobią kwiatostany złożone z kilkudziesięciu kwiatów koloru wiśniowo-czerwonego, które przyciągają motyle. Wspaniale sprawdza się na kwiat cięty długo utrzymując świeżość w wazonie.


Sadziec dęty sadzimy w zestawieniu z innymi wysokimi bylinami np. języczkami, rodgersjami, kaczeńcami czy irysami. Potrafi zasłonić mniej atrakcyjną część ogrodu, brzydką ścianę etc. Może być także sadzony przy zbiornikach wodnych. Roślina lubi gleby próchniczne, wilgotne o odczynie zasadowym. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych. Jest w pełni mrozoodporna.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa sadzonka.

 

Główne zalety sadźca 'Baby Joe':
  Purpurowo-czerwone łodygi kontrastują z zielonymi liśćmi
  Całe lato roślinę zdobią wiśniowo-czerwone kwiatostany
  Kompaktowy pokrój, niski wzrost
  Nadaje się na kwiat cięty
Podstawowe informacje:
           
  wiśniowo-
czerwone
VII - VIII do 70-80 cm słońce, półcień 2 l