Czas realizacji zamówień wynosi obecnie około maksymalnie 3 dni robocze! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. Sadziec pomarszczony 'Chocolate''

Eupatorium rugosum

Dostępne:
Dostępny od czerwca
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

To niesamowicie efektowna wysoka bylina (dorasta do 2 m wysokości) tworząca wielkie kępy złożone z purpurowo-czerwonych łodyg oraz delikatnie ząbkowanych liści w czekoladowym kolorze (stąd nazwa odmiany).

Niezwykle okazale prezentuje się w lipcu i sierpniu kiedy to roślinę zdobią drobne, białe kwiatostany wspaniale kontrastujące z ciemnym ulistnieniem. Ponadto kwiaty przyciągają motyle i wspaniale sprawdzają się na kwiat cięty długo utrzymując świeżość w wazonie.

Sadziec dęty sadzimy w zestawieniu z innymi bylinami np. języczkami, rodgersjami, kaczeńcami czy irysami. Potrafi zasłonić mniej atrakcyjną część ogrodu, brzydką ścianę etc. Może być także sadzony przy zbiornikach wodnych. Roślina lubi gleby próchniczne, wilgotne o odczynie zasadowym. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych. Jest w pełni mrozoodporna.

 

Kolor ulistnienia jest tym bardziej brązowy im roślina ma więcej dostępu do słońca.  Na stanowiskach półcienistych liście będą miały zielony odcień.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 1 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu wygląd przykładowej sadzonki latem.

 

Główne zalety sadźca 'Chocolate':
  Wspaniale ciemne liście zdobią roślinę przez cały sezon
  Latem obsypany jest białymi kwiatostanami
  Ładnie komponuje się z rodgersjami, irysami i języczkami
  Zasłoni brzydką ścianę domu
Podstawowe informacje:
           
  biały VII - VIII 1,2 - 1,8 m słońce, półcień 1 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy