Sadziec purpurowy 'Ruby'

Eupatorium

Dostępne:
Chwilowo niedostępny
Producent:
T7
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

Sadziec to bardzo duża i efektowna bylina ogrodowa. Odmiana 'Ruby' to nowa ciekawostka przeznaczona dla osób, które posiadają mniejsze ogrody lub wolą rośliny o bardziej zwartej budowie.

'Ruby' posiada wszelkie zalety sadźca jak piękne ulistnienie i duże pierzaste bardzo efektowne kwiatostany. Różni się jednak dużo bardziej zwartym pokrojem i niskim wzrostem - dorosłe rośliny osiągają 50-60 cm wysokości.

Niezwykle okazale prezentuje się w lipcu i sierpniu kiedy to roślinę zdobią kwiatostany złożone z kilkudziesięciu kwiatów koloru purpurowego, które przyciągają motyle. Wspaniale sprawdza się na kwiat cięty długo utrzymując świeżość w wazonie.

Sadziec dęty sadzimy w zestawieniu z innymi wysokimi bylinami np. języczkami, rodgersjami, kaczeńcami czy irysami. Potrafi zasłonić mniej atrakcyjną część ogrodu, brzydką ścianę etc. Może być także sadzony przy zbiornikach wodnych. Roślina lubi gleby próchniczne, wilgotne o odczynie zasadowym. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych. Jest w pełni mrozoodporna.

 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 1 litrowym.
 

Główne zalety sadźca 'Ruby':
  Całe lato roślinę zdobią purpurowe kwiatostany
  Kompaktowy pokrój, niski wzrost
  Nadaje się na kwiat cięty
Podstawowe informacje:
           
  purpurowy VII - VIII do 50-60 cm słońce, półcień 1 l