Szanowni klienci, inforumejmy, iż z dniem 7.12.2022 zakończyliśmy wysyłkę roślin na sezon 2022 roku. Przez cały okres zimowy można składać zamówienia, które zostaną zrealizowane na wiosnę.Słonecznica ' Jewel of Desert Moon Stone'

Delosperma

Ilość:
13,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GZ3
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

Słonecznica to niezwykle urodziwa i interesująca roślina o przepięknych kolorach. Niziutka – dorasta do 10 - 15 cm, rozrastając się tworzy gęste, soczyste dywany z grubych, mięsistych liści, które od maja do czerwca obsypane są licznymi kwiatami. Zakwita również latem jednak już nie tak obficie jak wiosną. Odmiana 'Jewel of Desert Moon Stone' charakteryzuje się wyrazistymi biało-kremowymi kwiatami. Z daleka przypominają stokrotki. 

 

Jak uprawiać słonecznicę

 

Najlepiej czuje się na stanowiskach słonecznych na przepuszczalnych i suchych glebach. Dobrze jest wybierać dla niej miejsca ciepłe o dobrym nasłonecznieniu najlepiej w wyższych partiach ogrodu bądź murkach z uwagi na fakt, iż nie toleruje nadmiaru wilgoci w podłożu. Zastoiska wodne powodują gnicie korzeni w szczególności jesienią oraz zimą.

 

Gdzie sadzić słonecznicę

 

Słonecznica to doskonała propozycja na słoneczne rabaty jak i do ogrodów skalnych. Przepięknie wypełni i rozświetli przestrzenie między kamieniami w okolicy murków czy ściankek. Polecana również na obwódki w kompozycji np. z rozchodnikami czy rojnikami. Nadaje się także do nasadzeń w pojemnikach.

 

 

Sadzonki słonecznicy 'Sundella Jewel of Desert Moon Stone' oferujemy w pojemniku 1 litrowymNa poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze

 


 

Główne zalety słonecznicy 'Jewel of Desert Moon Stone' :
  Silny biało-kremowy akcent w ogrodzie
  Tworzy przepiękne barwny dywany
  Doskonała na słoneczne rabaty i do ogrodów skalnych
  Świetnie komponuje się z rozchodnikami
Podstawowe informacje:
           
  biało-kremowy V - VI 10-15 cm słońce, półcień 1 l