Śnieguliczka Chenaulta 'Brain de Soleil'

Symphoricarpos × chenaultii

Ilość:
20,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.50 kg

To mało wymagająca i odporna roślina, ożywi każdy ogród, zawłaszcza jego zacienione zakątki. Śnieguliczka 'Brain de Soleil' tworzy zwarte poduchy złożone z dekoracyjnych złoto-żółtych liści, które są drobne, zaokrąglone i pokrywają rozpostarte pędy ścielące się po ziemi. Krzew jest niski – do 0,5 m wysokości – i rozłożysty do 1,5 m szerokości. Rośnie wolno. Kwitnie przez całe lato, niepozornymi, biało-różowymi kwiatkami.

 

Ze względu na atrakcyjna barwę, pokrój i wytrzymałość śnieguliczkę chętnie wykorzystuje się  w nasadzeniach parkowych, na skwerach i oczywiście ogrodach przydomowych. To idealna roślina okrywowa i do tworzenia kontrastowych kompozycji, dobrze wygląda w zestawieniu z kolorowymi berberysami, jałowcami czy tawułami. Można komponować ją również z rodgersjami kasztanowcolistnymi, świecznicami, brunnerami czy funkiami.

 

Nie ma specjalnych wymagań co do gleby i jest odporna na trudne warunki również na zanieczyszczenia powietrza.  Może rosnąć zarówno w słońcu jak i w cieniu. Dobrze znosi przycinanie.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
Na poniższym zdjęciu przukładowa oferowana przez nas sadzonka
.


 

Główne zalety Śnieguliczki Chenaulta 'Brain de Soleil':
  Ozdobne złoto-żółte liście ożywają cieniste zakątki ogrodu
  Dobrze komponuje się z kolorowymi berberysami i funkiami.
  Odmiana odporna na trudne warunki
Podstawowe informacje:
           
  biało-
różowy
VI - VII do 50 cm słońce, półcień, cień 2 l