Dziękujemy wszystkim Klientom za sezon 2019, wysyłki zamówień są wstrzymane na okres zimy. Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych, które będziemy wysyłać wiosną.Świdośliwa 'Smokey'

Amelanchier

Dostępne:
Chwilowo niedostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.50 kg

OWOCOWY ZAWRÓT GŁOWY

 

Świdośliwa jest dużym, wielopniowym krzewem, często szerszym niż wyższym. Jest w Polsce mało znana, ale warta szerszego rozpowszechnienia. 'Smokey' to niezwykle wartościowa odmiana o eliptycznych, przebarwiających się jesienią liściach. Latem wytwarza mnóstwo słodkich, kulistych owoców w niebiesko-czarnym kolorze, które można spożywać bezpośrednio z krzewu lub wykorzystać je na domowe przetwory. Co ciekawe jest to najbardziej plenna odmiana, ponieważ potrafi wytworzyć  aż do 8 kg soczystych jagód! 

Roślina rośnie silnie osiągając 4,5 m wysokości. Posiada długie, wyprostowane pędy na których w maju i czerwcu pojawiają się delikatne, zebrane w grona, białe kwiaty. Lubi miejsca słoneczne lub częściowo ocienione i nie jest wymagająca co do gleby. 

 

Świdośliwa idealnie sprawdzi się sadzona w ogrodach przydomowych zarówno pojedynczo jak i w grupie. Jest bardzo odporna na warunki pogodowe i zanieczyszczenia miejskie, dlatego też można stosować ją w założeniach parkowych.


CIEKAWOSTKA:
Nazwa Amelanchier wywodzi się od francuskiego słowa "amelanche", które oznacza "małe jabłka"
 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety świdośliwy 'Smokey':
  Urocze białe kwiatostany zdobiące roślinę od V do VI
  Najbardziej plenna odmiana - może wytworzyć nawet 8 kg soczystych owoców
  Liście wspaniale przebarwiają się jesienią na odcienie żółci i czerwieni
  Rzadki i cenny krzew
Podstawowe informacje:
           
  biały V - VI 4,5 m słońce, półcień 2l