Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Świecznica prosta 'Pink Spire'

Actaea simplex

Ilość:
21,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T6
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.80 kg
Przedstawiamy Państwu niezwykle interesującą bylinę o wzniosłym pokroju, o niemal czarnych liściach, które osadzone są na ciemnych łodygach. Prezentowana roślina dorasta do 1,5 m wysokości. Oprócz wspaniałych liści jej cechą charakterystyczną są jasnoróżowe kwiaty wydające egzotyczny zapach jaśminu! 

 

Jak uprawiać świecznicę prostą 'Pink Spire'

 

Najlepiej czuje się w glebie średnio wilgotnej do wilgotnej, która powinna być lekka i próchniczna, żyzna, zdrenowana. Bylina ta nie toleruje stanowiska mocno nasłonecznionego ani szybko wysychającej gleby. należy podlewać ją w okresie suszy..

 

Gdzie sadzić świecznicę prostą 'Pink Spire'

 

Poradzi sobie w każdej lokalizacji, jednak najlepsze będzie miejsce półcieniste, do którego nie docierają gorące promienie południowego słońca i osłonięte od silnych wiatrów. Ładnie zaprezentuje swe walory na tle żywopłotu, przesłoni mury i ściany dające jej jednocześnie cień i osłonę. Odpowiednia do kompozycji z paprociami i funkiami na rabatach jak również jako okaz soliterowy na miejsca reprezentacyjne.
 

 

Sadzonki świecznicy oferujemy w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety świecznicy prostej 'Pink Spire' :
  Oryginalna roslina o niemal czarnych liściach
  Różowe kwiaty pieknie pachną!
  Tworzy doskonałe tło dla mniejszych bylin
 
Idealna do ogrodów naturalistycznych jak i w stylu wiejskim.
Podstawowe informacje:
           
  różowy VII - IX 1,2 - 1,5 m słońce, półcień 2 l