Zrób zakupy za min. 100 zł, opłać zamówienie szybkim przelewem lub przelewem na konto, a za wysyłkę kurierską zapłacisz jedynie 8zł. Gwarantujemy najwyższą jakość sadzonek oraz szybką i bezpieczną wysyłkę. Nie czekaj, oferta ważna tylko do 7 październikaŚwiecznica sercolistna

Cimicifuga racemosa var. cordifolia

Ilość:
13,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T6
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.60 kg

KWIATY W KSZTAŁCIE ŚWIEC

 


Świecznice to efektowne byliny dostosowane do naszych warunków klimatycznych. Warte są szerszego rozpowszechnienia ze względu na ich bardzo wiele zastosowań. Dużą ozdobą gatunku cordifoliatrójklapowe liście z sercowatą nasadą, kształtem zbliżone nieco do liści klonu.

W sierpniu na roślinie pojawiają się wzniesione szczotkowate pędy kwiatowe, które rozgałęziają się w górnej części. Kwiaty w kolorze kremowo-białym zdobią roślinę do późnej jesieni. Nadają się na kwiat cięty.

Najlepiej czuje się w towarzystwie funkii, tojadów, zawilców japońskich, parzydeł oraz traw ozdobnych, sadzona pod drzewami lub przy północnych ścianach budynków. Pięknie wygląda na tle wysokich iglaków. Roślina żywotna, i długowieczna. Lubi gleby żyzne i wilgotne.

 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 1 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa oferowana roślina w sezonie.

 

Podstawowe informacje:
           
  kremowo-
biały
VIII - X do 1 m półcień, cień 1 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy