Witaj wiosno! 4 marca wznawiamy wysyłki po zimowej przerwie.Świerk pospolity 'Formanek'

Picea abies

Ilość:
25,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg
'Formanek' to wolno rosnąca odmiana świerka o niesamowitym płożącym pokroju z gęsto ułożonymi pędami rozpościerającymi się po ziemi. Po 10 latach osiąga ok 1,8 m szerokości. Jego igły są zielone, krótkie i kłujące, ułożone na pędach promieniście. Nie wytwarza przewodnika i nie zawiązuje szyszek.
 
Lubi zdecydowanie słoneczne miejsca, ewentualnie lekko zacienione, zaciszne. Odpowiada mu wilgotne powietrze, dlatego najlepiej sadzić go w pobliżu zbiorników wodnych. Jeśli nie możemy zapewnić mu takich warunków, należy pamiętać o zraszaniu i podlewaniu. Najlepiej rośnie na wilgotnych, żyznych, kwaśnych lub lekko kwaśnych glebach  Jest całkowicie mrozoodporny, ale źle reaguje na zanieczyszczenia powietrza.
 
Stosunkowo niewielki rozmiar odmiany i płożący pokrój sprawia, że roślina wszędzie ładnie się wkomponuje, np na rabaty, wrzosowiska, do ogrodów przydomowych czy ogrodów skalnych. Można posadzić ją jako roślinę okrywową, która utworzy gęsty, zimozielony dywan lub podwiązując wybrany pęd do palika można uzyskać formę 'płaczącego drzewa'.

 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety świerka pospolitego 'Formanek':
  Cenna, rzadka i poszukiwana odmiana świerka
  Oryginalny płożący pokrój
  Szerokie zastosowanie
Podstawowe informacje:
           
  - - do 20 cm słońce, półcień 2 l