Szałwia omszona 'Marvel Rose'

Salvia nemorosa

Ilość:
11,90 PLN
10,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GZ3
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.30 kg

RÓŻOWA EKSPRESJA

 

Szałwia omszona to znana i wdzięczna w uprawie bylina, która zachwyca wspaniałymi kłosami zdobiącymi roślinę przez całe lato.

Oferowaną odmianę wyróżniają bardzo duże jak na ten gatunek kwiaty, zdrowe liście, zwarty pokrój i większa wytrzymałość. Intensywnie różowe kwiaty możemy podziwiać od czerwca do sierpnia. Bardzo dobrze się rozkrzewia, tworzy mocne kępy, lecz nie jest zaborcza i nie zagraża innym roślinom. 

Sadzimy ją w miejscach słonecznych lub półcienistych. Jest to roślina bardzo łatwa w uprawie i niewymagająca. Poradzą sobie z nią nawet początkujący miłośnicy ogrodów. Po przekwitnięciu należy roślinę przyciąć co spowoduje obfite powtórne kwitnienie i ładniejszy pokrój.

Przyciąga wzrok z daleka, szczególnie pięknie wygląda sadzona w grupach. Idealnie sprawdzi się sadzona na rabatach, skalniakach, murkach, oraz jako roślina zadarniająca w towarzystwie krzewów lub bylin. Świetnie wygląda wśród traw i bylin zwłaszcza kontrastujących kolorem. Doskonale nadaje się do uprawy w pojemnikach.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 1 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu wygląd przykładowej oferowanej sadzonki

 

Główne zalety szałwii 'Marvel Rose':
  Intensywnie różowe kwiaty
  Bardzo duże kwiaty
  Małe wymagania
Podstawowe informacje:
           
  różowy VI - VIII do 60 cm słońce, półcień 1l