Jeżówki już dostępne! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród wielu odmian. Zobacz aktualną ofertę. 
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Hakonechloa

Wyświetlono: 1 – 9 z 9 wyników

Hakonechloa – z czym łączyć i jak uprawiać?

Trawa hakonechola ma ciekawe pokrój i oryginalne wybarwienie. Z wyglądu bardzo przypomina bambus. Jej podłużne liście w różnych kolorach stanowią fantastyczną ozdobę rabat kwiatowych. Hakonechola all gold osiąga około 40 cm wysokości i średnicę około 50 cm. Ta piękna roślina charakteryzuje się wolnym wzrostem. W okresie jesieni jej liście przebarwiają się, co sprawia, że hakonechola smukła jest jeszcze bardziej dekoracyjna, a cena – o czym również warto wspomnieć – niezwykle atrakcyjna.

Hakonechola – wymagania i uprawa

Piękna trawa lepiej czuję się w glebach przepuszczalne w miarę żyznych słonecznych stanowiskach. Jest rośliną mrozoodporną, jednak młode sadzonki warto zabezpieczyć na zimę, okrywając je agrowłókniną, liśćmi lub warstwą kory. Liście tej trawy pozostawiamy na zimę i ścinamy je wczesną wiosną, gdyż stanowią one ochronę dla korzeni przed mrozem. Wybierając stanowisko dla tej trawy, nie powinniśmy jej sadzić w glebach mokrych i ciężkich. Hakonechola na docelowe stanowiska sadzimy od wiosny do jesieni.

Hakonechloa all gold – miejsca sadzenia

Hakonechola idealnie nadaje się do rozjaśnienia ciemnych rabat. Może stanowić fantastyczne sąsiedztwo dla funkii, żurawek i paproci, co oznacza, że poradzi sobie również na półcienistym stanowisku. Bardzo często występuje również jako roślina szpalerowa. Niektórzy decydują się na posadzenie jej wysokiej donicy, ponieważ jej liście tworzą fantazyjną kaskadę. To idealna i bezproblemowa roślina, która znakomicie sprawdzi się w przypadku ogrodów zaprojektowanych w stylu japońskim.

Pielęgnacja hakonecholi

Trawa ta nie jest wymagająca, dlatego też doskonale nadaje się dla początkujących ogrodników. Nie wymaga przycinania w sezonie ani nadmiernego podlewania. Doskonale znosi okresowe susze, co sprawia, że będzie stanowiła fantastyczną dekorację również w ogrodach skalnych. Choć nie wymaga systematycznego zasilenia, to warto podsypać ją wiosną kompostownikiem lub nawozem wieloskładnikowym.

Hakonechola – najciekawsze odmiany

Hakonechola to trawa, która powinna się znaleźć w każdym ogrodzie. Jest w stanie przetrwać praktycznie w najcięższych warunkach, a do tego wspaniale wygląda w ciągu lata i jesieni. Jeśli chcesz wzbogacić swój ogród o piękne odmiany tej trawy, to zapoznaj się z ofertą naszego sklepu. Obecnie oferujemy sprzedaż odmian:

Hakonechola to fantastyczna trawa, która doskonale sprawdzi się do każdego typu ogrodu. Połączenie jej z innymi roślinami sprawi, że rabaty ogrodowe staną się kolorowe i jeszcze bardziej atrakcyjne. Dlatego też nie czekaj i zamów sadzonki hakonecholi z dostawą do domu.