Wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie w terminie do 5 dni roboczych

Imperata

Wyświetlono: 1 – 1 z 1 wyników

Imperata – najpiękniejsza trawa ozdobna

Jedną z najbardziej ozdobnych traw, które pojawiają się często w naszych ogrodach jest imperata. Roślina ta dorasta do około 50 cm wysokości i idealnie nadaje się na słoneczne i półcieniste stanowiska. Ta dekoracyjna trawa idealnie sprawdzi się w ogródkach skalnych i na rabatach w nowoczesnych ogrodach. Imperata w każdym możliwym zestawieniu będzie się świetnie prezentować. Można z niej stworzyć piękne szpalery, a także wyeksponować ją jako gwiazdę w centrum rabaty.

Wymagania i pielęgnacja imperaty

Imperata to wieloletnia trawa ozdobna o pokroju wzniesionym. Tworzy luźne kępy i osiąga od 30 do 60 cm wysokości. Odznacza się bardzo wolnym wzrostem. Imperata nie jest rośliną kapryśną i nie wymaga specjalistycznego podłoża. Lubi lekko wilgotne gleby zlokalizowane w słonecznej części ogrodu. Poradzi sobie również w cienistych miejscach, jednak wybarwienie, które jest jej atutem, nie będzie intensywne. Imperata ciągu sezonu nie wymaga zbyt dużego zainteresowania. Jej liście przycinamy dopiero wczesną wiosną, ponieważ w okresie wegetacyjnym stanowią one zabezpieczenie dla bryły korzeniowej. Roślina ta nie lubi podmokłych stanowisk, dlatego też nie powinna być nadmiernie podlewana. Doskonale znosi mrozy, jednak w przypadku młodych sadzonek warto okryć je na zimę warstwą kory lub agrowłókniną. Wiosną zasilamy imperatę kompostem lub nawozem wieloskładnikowym.

Imperata ciekawostki i zastosowanie

Trawa ozdobna imperata to roślina, która doskonale sprawdza się na rabatach, a także w ogródkach skalnych. jest niezwykle dekoracyjna, ponieważ wnosi do ogrodu intensywny akcent kolorystyczny i potrafi ożywić każde miejsce. Jej zaletą jest to, że można obsadzać nią obrzeża rabat. Nadaje się jednak również do uprawy w pojemnikach, na tarasach i balkonach. Pięknie wygląda również, gdy jest sadzona blisko zbiorników wodnych, jednak trzeba wtedy pamiętać, że gleba nie może być stale mokra. Imperata w swoich liściach skrywa substancje odżywcze, takie jak potas, a jej wyciąg bardzo często wykorzystywany jest w kosmetyce.

Imperata – intensywnie czerwona trawa

Łatwość uprawy sprawia, że imperata jest bardzo popularna i coraz częściej pojawia się w nowoczesnych ogrodach. Jej walory estetyczne sprawiają, że łączona jest z innymi trawami, a także bylinami. Równie często dla niższych roślin stanowi oryginalne tło. W naszym sklepie znaleźć można Imperatę 'Red Baron', która stworzy fantastyczne połączenie wraz z innymi gatunkami traw ozdobnych. Doskonale prezentuje się w połączeniu z zielonymi i żółtymi roślinami, z którymi tworzy spójną kolorystyczną całość.

I Ty zostań posiadaczem tych i eleganckich roślin, które będą stanowić ozdobę każdego ogrodu. Decydując się na zakupy w naszym sklepie, masz pewność, że otrzymasz i silne sadzonki, które będą profesjonalnie zabezpieczone na czas transportu. Oprócz imperaty w naszym sklepie znajdują się również inne ciekawe rośliny, które doskonale sprawdza się w połączeniu z tą oryginalną trawą ozdobną.